Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Šport
26. november 2020

Zomrel Maradona

To najlepšie, čo nám zostalo po Diegovi na Youtube (video)

Pozrite si top momenty z futbalového dedičstva Diega Armanda Maradonu.

To najlepšie, čo nám zostalo po Diegovi na Youtube (video)

Muž bozkáva poster s podobizňou argentínskeho legendárneho futbalistu Diega Maradonu v Neapole v stredu 25. novembra 2020. FOTO TASR/AP

Gól storočia

Druhý gól Diega Maradonu v zápase proti Anglicku na Majstrovstvách sveta 1986 v Mexiku je označovaný za gól storočia. Nepotrebuje komentár. Iba ak legendárny komentár Uruguajčana Victora Huga Moralesa pre argentínske rádio. 

„Nemožný“ priamy kop

Taliani ho považujú po góle z MS proti Anglicku za druhý najfamóznejší Maradonov gól.

Priamy kop v zápase Neapola s Juventusom z 3. novembra 1985 volajú aj „nemožný“ (la punizione impossibile). V bráne Juventusu stál vtedy legendárny Stefano Tacconi. O Maradonovom góle sa vyjadril, že vďaka Diegovi sa „nachádzal uprostred umeleckého diela“.

Božská ruka

Otvárací gól pamätného zápasu s Anglickom poznajú aj tí, čo možno nikdy nehrali futbal.

Inzercia

Neskutočná hra s loptou 

Výber 50 Maradonových kúskov, vrátane spracovania lopty zadkom. 

Gólové chuťovky

Na záver ešte niekoľko gólových lahôdok v podaní Argentínčana.

Diego Maradona zomrel v stredu vo veku 60 rokov. Podľa argentínskych médií bolo príčinou úmrtia zlyhanie srdca. Majster sveta z roku 1986 v Mexiku a vicemajster sveta z roku 1990 v Taliansku zomrel podľa denníka Clarin v stredu ráno miestneho času 25. novembra 2020 v argentínskom meste Tigre. Prezident Argentíny Alberto Fernandez okamžite vyhlásil trojdňový smútok v juhoamerickej krajine.

S Neapolom dosiahol dva ligové tituly (1987, 1990), vyhral Taliansky pohár (1987), taliansky Superpohár (1990) a v roku 1989 aj Pohár UEFA. Maradona bol niekoľko desaťročí najlepším strelcom Neapola so 115 presnými zásahmi v 259 zápasoch. V roku 2017 ho prekonal Marek Hamšík. Za Argentínu odohral 91 zápasov a strelil v nich 34 gólov. (TASR)

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva