Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Daniel Hevier

Deti treba správne „naťuknúť“, a nie trestať za to, čo všetko nevedia

Zo vzdelávania sa stala masová veľkovýroba, je načase s tým niečo urobiť. Hovorí spisovateľ a fanúšik nových technológií Daniel Hevier.

„Keď to v marci celé vypuklo, každý deň som bol v jednej-dvoch triedach na online besedách, prednáškach. Chcel som však dať tomu nejaký systém a teraz už neučím len žiakov a študentov, ale aj učiteľov, ktorým sa snažím odovzdať svoj pohľad na vzdelávanie,“ hovorí v Postoj TV spisovateľ Daniel Hevier.

Koronakríza podľa neho len urýchlila zmeny, ktoré by aj tak v oblasti vzdelávania museli skôr či neskôr prísť, lebo to už bolo dlhodobo neudržateľné. „Som fanúšikom spojenia nových technológií so starým a osvedčeným prístupom k vzdelávaniu, napríklad z čias vizionára Komenského. Začali sme vymýšľať umelé neprirodzené postupy a zabudli sme na to, že mnoho progresívnych vecí je vlastne veľmi starých.“

Na knihách Daniela Heviera vyrastala generácia detských čitateľov, ktorí už dnes majú svoje deti. Sú jeho detské knihy nadčasové? Ako vníma spisovateľ dnešné deti? Kde vidí cestu, ako získať deti a tínedžerov pre čítanie a objavovanie nových poznatkov?   

Ak vám dochádzajú nápady, ako motivovať svoje ratolesti k učeniu, nechajte sa inšpirovať Danielom Hevierom v tomto videu:  

Ak práve nemôžete pozerať video, vypočujte si podcast:

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame