Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Lucia Drábiková

Zákon mohol prejsť, obštrukcie vnímame ako porušenie koaličnej zmluvy

Hlasovanie o návrhu zákona o pomoci ženám sa posúva na októbrovú schôdzu, na situáciu reaguje Lucia Drábiková z OĽaNO.  

„Koordináciu SaS s opozíciou pri znefunkčnení parlamentu v prípade hlasovania o návrhu zákona vnímame ako porušenie koaličnej zmluvy,“ hovorí v Postoj TV Lucia Drábiková z OĽaNO. Poslanci z SaS, časť zo strany Za ľudí, strana Smer, ĽSNS a Pellegriniho poslanci vyťahovali karty, aby blokovali hlasovanie.

Kotlebovci v rozprave avizovali podporu zákona, v závere podľa Drábikovej nechceli spriechodniť pozmeňujúci návrh Anny Záborskej, ktorý považujú za príliš kozmetický. „Ak by sme pozmeňujúci návrh stiahli, časť koaličných poslancov, ktorí nám vyjadrili podporu, by za návrh zákona nemusela zahlasovať. Náš pozmeňujúci návrh je kompromisom smerom k liberálnejším poslancom.“

Drábiková tiež hovorí, prečo je forma sociálnej a finančnej pomoci tehotným ženám dobrou cestou na záchranu nenarodených detí. „Doterajšie diskusie aj prekladané návrhy o problematike potratov ukázali, že nie je politická vôľa interrupcie akýmkoľvek spôsobom sprísňovať.“ K znižovaniu počtu interrupcií podľa Drábikovej sa dá prispieť aj cez konkrétne opatrenia pomoci tehotným ženám a štátnej pomoci organizáciám, ktoré sa ženám v núdzi venujú.

Téma potratov je emotívne vnímaná na oboch stranách, čo sa odzrkadľuje nielen v parlamente, ale v celej spoločnosti. Drábiková za tým vidí dedičstvo 60 rokov legálnosti potratov. „Počas tohto obdobia zomrelo na Slovensku viac ako 1,3 milióna nenarodených detí a je zrejmé, že táto téma zasahuje množstvo žien a rodín, do príbehov ktorých my touto legislatívou vstupujeme,“ hovorí v relácii Osobne.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame