Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. september 2020, 09:25

Prolife

Poslanci robili obštrukcie, návrh na pomoc tehotným ženám presunuli na október

Poslanci robili obštrukcie, návrh na pomoc tehotným ženám presunuli na október

Foto – TASR

Poslanci vyťahovali hlasovacie karty a národná rada tak nebola uznášaniaschopná. Hlasovať sa bude až na ďalšej schôdzi 20. októbra.

Zákon na pomoc tehotným ženám presunuli na ďalšiu parlamentnú schôdzu. Pre obštrukcie poslancov nebola národná rada uznášaniaschopná.

Opakoval sa scenár z večerného utorkového hlasovania, keď viacerí koaliční i opoziční poslanci pri rozhodovaní vytiahli svoje hlasovacie karty. Plénum preto nebolo uznášaniaschopné a nemohlo v hlasovaní pokračovať.

Po opakovaných obštrukciách preto Šeliga večer prerušil rokovanie a hlasovanie presunul na stredu ráno. Poslanci z SaS, časť zo strany Za ľudí, strana Smer, Kotlebovci z ĽSNS a Pellegriniho poslanci však naďalej vyťahovali karty a znefunkčnili hlasovanie.

Napokon odhlasovali, že o návrhu sa bude hlasovať na ďalšej schôdzi, ktorá by mala byť 20. októbra.

"Náš koaličný partner SaS ukázal, že sa boja ísť do hlasovania, hoci sme sa dohodli, že každý bude hlasovať podľa svojho vedomia a svedomia," povedal podľa Denníka N predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Inzercia

Poslankyňa z SaS Jana Bittó Cigániková odmietla, že by SaS svoj postup koordinovala s opozíciou.

Novela zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá má upraviť oblasť potratov, je v druhom čítaní, poslanci mali teda definitívne rozhodnúť, či legislatívu schvália alebo nie.

Hlasovať mali zároveň o pozmeňujúcich návrhoch, ktoré predložili predkladateľka návrhu Anna Záborská (OĽANO) i šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS).

 

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Rada prokurátorov sa nezúčastňuje na pracovnej skupine pre obnovu dôvery v právny štát, ktorej zriadenie schválila Bezpečnostná rada. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry. Prokurátorská rada neparticipuje na týchto rokovaniach „so zreteľom na oprávnenia Rady prokurátorov SR, vyplývajúce zo zákona o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry“. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva