Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
15. jún 2020

Na ceste za ľuďmi v núdzi sme najazdili stovky kilometrov

Uplynulé týždne a mesiace ukázali, že Slováci vedia byť nielen disciplinovaní, ale aj štedrí.

Na ceste za ľuďmi v núdzi sme najazdili stovky kilometrov

Počas pandémie COVID-19 prispeli finančnými čiastkami na účet Slovenskej katolíckej charity, ktorá aj vďaka ich darom mohla plniť svoje charitné poslanie a byť blízko pri človeku. Okrem individuálnych darcov sa do pomoci zapojila aj spoločnosť AAA Auto, čím umožnila doručiť materiálnu pomoc ľuďom v núdzi.

V spolupráci s mestským úradmi sa Slovenská katolícka charita rozhodla pomôcť zariadeniam v Bratislave a v Prievidzi, ktoré poskytujú celoročne sociálne služby obyvateľom v nepriaznivej sociálnej situácii. V týchto zariadeniach sa nachádzajú seniori, osamelé matky s deťmi a ľudia zo sociálne slabších pomerov. Naprázdno neobišli ani charitné zariadenia v Nitre, v Košiciach a na Spiši.

Všetky tieto  zariadenia zápasili počas pandémie s nedostatkom materiálnej pomoci, a práve preto obdržali od Slovenskej katolíckej charity trvanlivé potraviny, hygienické potreby, spotrebný tovar a elektroniku, ktoré pomohli ich klientom preklenúť toto neľahké obdobie.

Pomoc charity pokračuje aj naďalej; v najbližších týždňoch sa chystá distribuovať potraviny a hygienický materiál aj v ostatných krajoch a regiónoch Slovenska. Pokračuje taktiež ďalších projektoch materiálnej pomoci, v dobrovoľníctve a v Zbierke školských pomôcok, ktorá vyvrcholí na začiatku nového školského roka.  Viac informácií o konkrétnej pomoci nájdete na www.charita.sk.

Inzercia

Odporúčame

V charite nepatríme k tým, ktorí majú zostať v režime „home office“

V charite nepatríme k tým, ktorí majú zostať v režime „home office“

Bratislava, 13. máj 2020 – Snahou Bratislavskej arcidiecéznej charity (BACH) je pomáhať tým, ktorí pomoc skutočne potrebujú. Charita tak robila pred vypuknutím pandémie a chce v tom pokračovať aj po jej skončení. S obľúbeným projektom Pošli tašku nekončí, práve naopak rozvíja ho ďalej a plánuje ho rozšíriť aj na ďalšie ohrozené skupiny.

Charita má chuť jahôd

Charita má chuť jahôd

Jej rovesníci sa učili na maturity, „zabíjali“ doma čas na Netflixe, ona aj napriek pandémii ľuďom v núdzi nosila potraviny.