Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
21. jún 2015

Chromík: Muži majú pocit, že nie sú v rodine výnimoční

Aliancia za rodinu si dnes pripomína Deň otcov v Beňadove na Orave. V tejto obci bolo na referende 86,6 percenta obyvateľov, čo bola najvyššia účasť na Slovensku. Predseda Aliancie Anton Chromík hovorí, že otec má v rodine výnimočné poslanie. chromik1.jpg Ľuďom v B...

Chromík: Muži majú pocit, že nie sú v rodine výnimoční

Aliancia za rodinu si dnes pripomína Deň otcov v Beňadove na Orave. V tejto obci bolo na referende 86,6 percenta obyvateľov, čo bola najvyššia účasť na Slovensku. Predseda Aliancie Anton Chromík hovorí, že otec má v rodine výnimočné poslanie.

Ľuďom v Beňadove ste po referedne sľúbili, že im prídete navariť guláš.

Túto nedeľu svoj sľub plníme a oslavujeme Deň otcov v Beňadove.

Čo môže byť dnes posolstvom na Deň otcov?

Mnoho mužov začína mať akýsi ničím neodôvodnený pocit, že ich úloha v rodine nie je ničím výnimočná. Presviedčajú ich o tom mnohé feministky.

To je však kolosálny omyl. Otec má úplne nenahraditeľnú úlohu a výnimočné poslanie odlišné od mamy. Už nielen naša skúsenosť, ale aj vedecké výskumy potvrdzujú, že prítomnosť otca v rodine znižuje delikvenciu u chlapcov a zároveň znižuje predčasnú sexuálnu aktivitu u dievčat.

V Beňadove ste strávili aj Deň matiek.

Áno, vibrovalo to energiou. V Beňadove je priemerný vek občanov okolo 27 rokov. Jednoducho ideálne miesto na začiatok novej tradície Dňa otcov na Slovensku.

Inzercia

"Otec má úplne nenahraditeľnú úlohu a výnimočné poslanie odlišné od mamy."

Zdieľať

Po akcii v Beňadove si dáte oddych?

Nie, o týždeň očakávame v Bratislave vás všetkých na živej reťazi Hrdí na rodinu. Akcia bude v sobotu 27. júna. Živú reťaz robíme už štvrtý rok. Robili sme ju vždy v deň gay pridu, ale tento rok gay aktivitsti oznámili, že pre referendum pride nebude. To však neznamená, že my nemáme prečo ukázať radosť z rodiny. Je to čisto pozitívna rodinná akcia.

Od referenda prešlo pár mesiacov, opadli najväčšie vášne. Ako to vidíte spätne?

Myslím, že s odstupom času budeme vidieť ovocie referenda lepšie a lepšie.

Nebojíte sa zmeny názorov u ľudí po referende?

Zatiaľ nie. Vidíme, že protistrana, hádam vo veľkom ošiali, začala petíciu za prijatie registrovaných partnerstiev. Po troch týždňoch ju radšej zrušili, lebo mali len okolo tisícky podpisov. Vidíme, že hoci vyšli s registrovanými partnerstvami znova, nemá táto iniciatíva takmer žiadnu podporu u ľudí, len nesmiernu finančnú podporu od Nadácie otvorenej spoločnosti a z grantov cudzích daňových poplatníkov.

-rp-
Foto: TASR

Odporúčame

Babka Magdalénka: Panna Mária sa ku mne vrátila

Babka Magdalénka: Panna Mária sa ku mne vrátila

V časoch socializmu dostala ponuku ísť do Lúrd. Vzala teda všetky peniaze našetrené na pohreb; a šla. Dnes žije v domove sociálnych služieb a teší sa, že tentoraz Panna Mária prišla za ňou. 6336896888_261a21584a_z.jpg Posledný domov Domovy dôchodcov majú svojskú vôňu....

Fejtón: Diagnóza – sladkožrútka

Fejtón: Diagnóza – sladkožrútka

Nedávno som čítala na internete milú príhodu, v ktorej jedna mamička pustila deťom rozprávku, aby mohla ísť v pokoji na toaletu. Ako si tak rozbaľuje nový kotúč toaletného papiera, zrazu za dverami počuje svojho syna s podozrievavým tónom v hlase: „Mami, ty tam ješ sladkosti?!“ I keď jeho matka v to...