Chromík: Muži majú pocit, že nie sú v rodine výnimoční

Aliancia za rodinu si dnes pripomína Deň otcov v Beňadove na Orave. V tejto obci bolo na referende 86,6 percenta obyvateľov, čo bola najvyššia účasť na Slovensku. Predseda Aliancie Anton Chromík hovorí, že otec má v rodine výnimočné poslanie.

Ľuďom v Beňadove ste po referedne sľúbili, že im prídete navariť guláš.

Túto nedeľu svoj sľub plníme a oslavujeme Deň otcov v Beňadove.

Čo môže byť dnes posolstvom na Deň otcov?

Mnoho mužov začína mať akýsi ničím neodôvodnený pocit, že ich úloha v rodine nie je ničím výnimočná. Presviedčajú ich o tom mnohé feministky.

To je však kolosálny omyl. Otec má úplne nenahraditeľnú úlohu a výnimočné poslanie odlišné od mamy. Už nielen naša skúsenosť, ale aj vedecké výskumy potvrdzujú, že prítomnosť otca v rodine znižuje delikvenciu u chlapcov a zároveň znižuje predčasnú sexuálnu aktivitu u dievčat.

V Beňadove ste strávili aj Deň matiek.

Áno, vibrovalo to energiou. V Beňadove je priemerný vek občanov okolo 27 rokov. Jednoducho ideálne miesto na začiatok novej tradície Dňa otcov na Slovensku.

"Otec má úplne nenahraditeľnú úlohu a výnimočné poslanie odlišné od mamy."

Zdieľať

Po akcii v Beňadove si dáte oddych?

Nie, o týždeň očakávame v Bratislave vás všetkých na živej reťazi Hrdí na rodinu. Akcia bude v sobotu 27. júna. Živú reťaz robíme už štvrtý rok. Robili sme ju vždy v deň gay pridu, ale tento rok gay aktivitsti oznámili, že pre referendum pride nebude. To však neznamená, že my nemáme prečo ukázať radosť z rodiny. Je to čisto pozitívna rodinná akcia.

Od referenda prešlo pár mesiacov, opadli najväčšie vášne. Ako to vidíte spätne?

Myslím, že s odstupom času budeme vidieť ovocie referenda lepšie a lepšie.

Nebojíte sa zmeny názorov u ľudí po referende?

Zatiaľ nie. Vidíme, že protistrana, hádam vo veľkom ošiali, začala petíciu za prijatie registrovaných partnerstiev. Po troch týždňoch ju radšej zrušili, lebo mali len okolo tisícky podpisov. Vidíme, že hoci vyšli s registrovanými partnerstvami znova, nemá táto iniciatíva takmer žiadnu podporu u ľudí, len nesmiernu finančnú podporu od Nadácie otvorenej spoločnosti a z grantov cudzích daňových poplatníkov.

-rp-
Foto: TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo