Danko o Čaputovej: Agentúry dnes dokážu urobiť z neznámej dievčiny prezidentku

Danko o Čaputovej: Agentúry dnes dokážu urobiť z neznámej dievčiny prezidentku

Foto: TASR

Harabin chce voličov ĽSNS aj KDH, Čaputová očakáva strach zo svojich čísiel.

Kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová očakáva, že posledné zverejnené čísla predvolebných prieskumov, kde obsadila prvé miesto so ziskom 44,8 a 52,9 percenta, naplnia mocných strachom.

Do nasledujúcich dní si preto praje, aby bola kampaň pred prezidentskými voľbami vedená v korektnom duchu, ako doposiaľ.

Uviedla to vo svojom piatkovom tlačovom vyhlásení.

„Vnímam snahy oponentov a niektorých politikov vytvoriť konflikt a odlákať pozornosť od toho, že ľudia sa už nemôžu pozerať na nespravodlivosť systému, ktorý spoluvytvorili. Nepristúpim na takúto kampaň,“ deklaruje Čaputová. Ľudia sú podľa jej slov unavení z hádok politikov. Tvrdí, že jej stratégiou je úprimnosť a snaží sa komunikovať citlivé názory spôsobom, ktorý by nemal byť zraňujúci alebo ponižujúci pre nositeľov opačného názoru. 

„Chcem oslovovať aj konzervatívnych voličov, stretávam sa s obrovskou podporou aj od ľudí, ktorí sú veriaci. Chcem oslovovať všetkých, lebo nás všetkých spája frustrácia z arogancie mocných a nespravodlivosti,“ podotkla Čaputová s tým, že chce oslovovať rovnako Slovákov, ako aj Maďarov, Čechov či Rómov. „Všetkých, bez ohľadu na vieru alebo sexuálnu orientáciu,“ spresnila.

Danko sa obul do Čaputovej

Predseda SNS Andrej Danko popoludní vyhlásil, že slovenským prezidentom by mal byť človek, ktorý má oveľa hlbšie ukotvenie v národných, kresťanských a sociálnych hodnotách.

„Je veľká chyba, že sa národné, kresťanské a sociálne strany nedokázali spojiť,“ povedal Danko vo videu, ktoré poslal médiám. Dodal, že ho mrzí aj postoj Smeru-SD.

Na adresu Zuzany Čaputovej povedal, že je v úžase, keď vidí, že „mediálne silné agentúry dnes dokážu urobiť z neznámej dievčiny prezidentku“. Tvrdí však, že má úctu k ženám.

Danko si tiež myslí, že prichádza obdobie, keď bude treba zmeniť politickú prácu. „Staré koaličné rady, vysedávania už prestávajú fungovať. Myslím si, že ľudia v tejto spoločnosti chcú zmenu,“ podotkol.

Harabin: Prieskumy manipulujú verejnosť 

Prezidentský kandidát Štefan Harabin sa obáva o férovosť prezidentských volieb a hovorí o kupčení s voličskými hlasmi. Uchádza sa o podporu sympatizantov strán SNS, Smeru-SD, ĽSNS a KDH. Majú podľa neho viaceré spoločné hodnoty.

„Férovosť volieb je ohrozená. Prieskumy verejnej mienky manipulujú verejnosť a niektorí kandidáti vzdávaním sa pred prvým kolom volieb s hlasmi voličov kupčia,“ uviedol dnes na tlačovej konferencii v Bratislave Harabin. Bližšie sa ku kupčeniu s hlasmi nevyjadril. Nie všetky prieskumy boli podľa neho zverejnené.

Harabin vyhlásil, že ide voľby vyhrať, s nikým nekupčí ani nebude. Nevyjednáva podľa vlastných slov s politickými stranami a privíta voličov všetkých strán. Nepovedal, či by v prípade neúspechu napadol výsledky volieb.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h.

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo