Čaputová má v prieskume AKO skoro 53 percent

Čaputová má v prieskume AKO skoro 53 percent

Foto: Postoj

Šefčoviča a Harabina delí v prieskume približne päť percentuálnych bodov.

Po odstúpení Roberta Mistríka by v prvom kole prezidentských volieb zvíťazila Zuzana Čaputová so ziskom 52,9 percenta hlasov.

Na druhom mieste by skončil Maroš Šefčovič s 16,7 percenta respondentov a na treťom Štefan Harabin so ziskom 11,4 percenta.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý na vzorke 800 respondentov uskutočnila v dňoch 27. až 28. februára agentúra AKO pre Čaputovej volebný tím.

Za prvou trojicou by nasledoval Marian Kotleba, ktorému by dalo hlas 5,6 percenta opýtaných. Piate miesto by získal Béla Bugár (4,1 percenta), šieste František Mikloško (3,1 percenta) a na siedmom mieste by sa umiestnil Milan Krajniak (2,4 percenta). Nasledoval by Eduard Chmelár (1,5 percenta) a Martin Daňo (1,0 percenta).

Pod hranicou jedného percenta by skončili Bohumila Tauchmannová a Ivan Zuzula, zhodne po 0,5 percenta, ďalej Róbert Švec (0,2 percenta) a Juraj Zábojník (0,1 percenta).

Vysoký volebný výsledok dosahovala Čaputová aj v prieskume agentúry Focus pre TV Markíza, ktorý zverejnili vo štvrtok. 

Podpredsedníčka Progresívneho Slovenska v ňom viedla so ziskom 44,8 percenta, nasledovaná Šefčovičom s 22,1 percenta. 

Tretí by skončil Harabin, ktorému by dalo hlas 12 percent opýtaných. Focus realizoval sondáž tiež po odstúpení Roberta Mistríka na vzorke 804 respondentov.

Za prvou trojicou by nasledoval Marian Kotleba (8,2 percenta). Na piatom mieste by sa umiestnil František Mikloško (3,5 percenta), na šiestom Béla Bugár (3,2 percenta), nasledujú Eduard Chmelár (2,5 percenta) a Milan Krajniak (2,4 percenta).

Pod hranicou jedného percenta by skončili Martin Daňo (0,9 percenta), Róbert Švec (0,3 percenta), Juraj Zábojník (0,1 percenta), Ivan Zuzula a Bohumila Tauchmannová (obaja zhodne po 0,0 percenta).

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo