Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
05. december 2014

Mária Raučinová: Referendum je odvahou postaviť sa politickej korektnosti

Kampaň sa už začala. Prostriedky sú však neporovnateľné. Na jednej strane politická moc, mnohé dobre platené štátne funkcie, medzinárodná podpora vo forme ideologických odporúčaní a uznesení, zahraničné nadácie, na druhej strane 400-tisíc bežných občanov - rodín žijúcich svoj bežný život a boriacich...

Mária Raučinová: Referendum je odvahou postaviť sa politickej korektnosti

Kampaň sa už začala. Prostriedky sú však neporovnateľné. Na jednej strane politická moc, mnohé dobre platené štátne funkcie, medzinárodná podpora vo forme ideologických odporúčaní a uznesení, zahraničné nadácie, na druhej strane 400-tisíc bežných občanov - rodín žijúcich svoj bežný život a boriacich sa s existenciálnymi problémami. Medzi nimi aktivisti, ktorí popri svojich rodinách a zamestnaniach po nociach píšu, bránia a vysvetľujú. „Ľudia, veď referendum je prejavom vašej slobody.“

Napriek tomu je Aliancia za rodinu, ktorú mimochodom netvoria traja jej hovorcovia, ale stovky spoločností a zoskupení nielen kresťanského razenia, terčom mediálneho zosmiešňovania, útokov a nepochopenia. Nájde sa dnes aspoň jeden politicky nekorektný denník?

Všetko sa totiž začalo z úplne inej kuchyne. Niekoľko rokov postupného prerastania ideológie do štátnych orgánov, výborov, rád a komisií. Obsadenie funkcií, kľúčových pozícií, ich zosieťovanie, tvorba stratégií a akčných plánov. A to sa dialo počas viacerých vlád. Výsledok? Stovky ľudí dnes zapojených a finančne zainteresovaných v projektoch a programoch už nemá odvahu ani záujem vystúpiť z kola tejto politickej korektnosti. Veď prečo by prišli o zaplatený job? Aká silná motivácia by ich pohnala „ísť proti prúdu“? Ľahostajnosť a pohodlie je im milšie, a preto im je dobrý každý argument, ktorý ich utvrdí, že sú na tej správnej strane.

"Referendum, ak prejde, nás nespasí od problémov, ale je aspoň prvým krokom k sebareflexii. Bude svetlým bodom na ideologickej mape Európy a príkladom pre ostatné štáty."

Inzercia

Zdieľať

A o presviedčanie ideologických odborníkov nieto v médiách núdze. Šermovanie brilantným jazykom je im vlastné. Horšie to už vyzerá, ak sa prizrieme na ich život a skutky. Akú pravdu vlastne bránia? Bez rodín by tu nikto z nich nebol, bez polarity muža a ženy by sa nikto z nich nezrodil, bez dodržiavania morálky by už dávno boli aj oni olúpení a podvedení (čo sa, žiaľ, na tých bežných ľuďoch už stalo). Buďte otvorení, kto z vás, ktorí tak bránite ľudské práva menšín, si želá, aby svojho synčeka prichytil pri ľúbostnej hre so starším pánom s homosexuálnymi túžbami? A prečo sa vás potom tak bolestne dotýkajú sexuálne kauzy kňazov? Či nie sú len realizáciou práv, za ktoré vy tak bojujete? 

A kto z vás si praje, aby váš syn jedného dňa skončil na klinike HIV? Je to len „nedopatrenie“, no v dôsledku dovolávania sa vašich práv a slobôd. Kto z vás chce prežívať drámu ťažkej postabortívnej depresie svojej dcéry a alkoholovú závislosť svojho syna? Keby vaše zmýšľanie a vaša etika neboli také paradoxné, možno by ste presvedčili tých 400-tisíc ľudí! Ale politická korektnosť vám nedovolí pozrieť sa pravde do očí. Na to treba mať odvahu jasne pomenovať, čo tejto spoločnosti SKUTOČNE škodí. Prečo sa tak dobre darí korupcii, lži, podvodom? Prečo nepovieme mladým ľuďom, že vďaka politike korektnosti a odporúčaniam medzinárodných sexuálnych štandardov sú už dnes klientmi mocných obchodných korporátnych spoločností? Je vôbec možná ich sloboda voľby? Prečo nepovieme mladým, že ich skutočné túžby budú naplnené iba vtedy, ak dokážu povedať svojim momentálnym túžbam nie? Pretože je to nekorektné, netolerantné, lebo by sme „zasiahli do ich súkromia a integrity“?

Iste, referendum, ak prejde, nás nespasí od problémov, ale je aspoň prvým krokom k sebareflexii. Bude svetlým bodom na ideologickej mape Európy a príkladom pre ostatné štáty. Referendum vnímam v istom zmysle ako paralelu európskej iniciatívy „Jeden z nás“, ktorá bola tak bolestne odignorovaná európskymi politikmi. A pritom volala po tej najzákladnejšej etickej požiadavke - ochrane človeka. Ak ešte máme názor, nebojme sa ho prejaviť slobodne a zodpovedne v referende, je to nielen v našom záujme, ale v záujme celej Európy.

Mária Raučinová

Ilustračné foto: alianciazarodinu.sk

Odporúčame

Obroda katolicizmu v Severnej Európe

Obroda katolicizmu v Severnej Európe

Severná Európa sa stala jedným z najmenej náboženských regiónov sveta. Britský premiér a konzervatívec David Cameron legalizoval „manželstvo“ osôb rovnakého pohlavia a vyhlásil, že je proti potratom... po dvadsiatom týždni tehotenstva. Kresťanskí demokrati zo škandinávskych krajín pred desiatimi rok...

Veľa kriku pre referendum

Veľa kriku pre referendum

Plánované budúcoročné referendum o ochrane rodiny dvíha zo stoličky najmä „liberálnych“ komentátorov. To by možno ani neprekážalo, keby slovenská žurnalistika dosahovala aspoň akú-takú základnú úroveň, ale, žiaľ, už neprekvapuje, ako odporcovia referenda vytrvalo manipulujú verejnú diskusiu. Nejde o...