Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
11. júl 2018

Hrdí na rodinu nechcú protestovať, ale vyjadriť vďačnosť

Túto sobotu sa v Bratislave opäť stretnú rodiny, aby spoločne vytvorili živú reťaz v rámci akcie Hrdí na rodinu.
Hrdí na rodinu nechcú protestovať, ale vyjadriť vďačnosť

Účastníci akcie Hrdí na rodinu v roku 2016 (Foto: Dominik Púčik).

Už po siedmy raz sa túto sobotu v Bratislave stretnú rodiny, aby spoločne vytvorili živú reťaz. Akcia s názvom Hrdí na rodinu sa aj tento rok uskutoční v deň konania Dúhového pochodu za práva LGBTI ľudí.

„V deň gay pridu chceme ukázať radosť z našich detí a tiež vďaku za všetkých otcov a mamy, ktorí sa deťom darúvajú,“ hovorí predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík.

"Nemáme žiaden záujem provokovať. Prichádzajú tam rodiny s malými deťmi, my nie sme provokatéri. Nechceme rozdeľovať spoločnosť, chceme spájať a máme žehnajúci postoj aj voči ľuďom, ktorí sú týmto spôsobom cítiaci,“ povedal podľa agentúry TASR ďalší z organizátorov Marek Nikolov z občianskeho združenia Pastor bonus.

Podľa nich prax z iných krajín ukazuje, že požiadavky LGBTI ľudí sa registrovaným partnerstvom alebo adopciou detí nekončia.

"Máme v srdci žehnajúci postoj k transrodovo či homosexuálne cítiacim ľudom a sme proti akýmkoľvek prejavom nenávisti či posmechu voči týmto osobám. Zároveň však veríme, že človek je povolaný vo svojom dozrievaní svoju pohlavnú identitu prijať a zvnútorniť ako danosť a že nie je predmetom jeho ľubovôle,“ tvrdia.

Ako uvádzajú na svojej stránke, cieľom akcie je rozšíriť na Slovensku radosť, ktorú môže dať rodina a manželstvo deťom a manželia medzi sebou navzájom. Ukázať, že deti potrebujú lásku mamy a otca viac, ako čokoľvek iné a povzbudiť ľudí, aby neochudobňovali deti o svoju prítomnosť a lásku rodičov a spoločne prekonávali ťažké veci.

"Tento pochod nebude mať žiadne transparenty, ale bude vyjadrovať myšlienku, že každý deň platí, že deti túžia po láske otca a láske mamy. Našim cieľom je upriamiť pozornosť na dieťa, na rodinu a na to, že deti túžia po otcovi a po mame, a že muž, ktorý by sa zriekol zodpovednosti otca pri svojom dieťati, bude tomu dieťaťu chýbať,“ tvrdí Chromík.

Inzercia

Účastníci sa stretnú v sobotu o 14:30 pred prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave, kde bude pripravený hudobný program.

Po ňom sa presunú popred Úrad vlády do Medickej záhrady.

„Verejne chceme vyjadriť, že rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti inde sa to lepšie nedá,“ tvrdia organizátori.

„Nič iné nie je také výnimočné a žiadne iné priateľské vzťahy sa rodine založenej manželstvom muža a ženy nevyrovnajú. Rodina si zaslúži výnimočné postavenie,“ vyhlasujú organizátori.

Účastníkov vyzývajú, aby si obliekli na pochod červené tričká. Motto tohto ročníka Hrdí na rodinu má názov Príď posvietiť.

 

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Drahý Leonid Iljič

Drahý Leonid Iljič

Ku koncu života už bol predmetom vtipov po celom „východnom“ bloku. Pre nás je jeho meno synonymom augustovej okupácie v roku 1968, pre mnoho Rusov je však doba jeho vládnutia zlatou érou.