Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
28. 02. 2018, 11:04

Politická zodpovednosť Roberta Fica

Ak nepodá demisiu Fico, politickú zodpovednosť nesie Bugár a Danko.
Politická zodpovednosť Roberta Fica

Foto: Andrej Galica/TASR

Premiér Fico zamestnával ľudí, ktorí podnikali s talianskymi mafiánmi. Posledný článok Jána Kuciaka by mal viesť k demisii vlády. Ak tohto kroku nie je schopný Robert Fico a strana Smer, politická zodpovednosť za odchod z vlády je na pleciach Bélu Bugára, prípadne Andreja Danka.

Robert Fico včera hovoril, aby neboli obviňovaní nevinní ľudia. Na to naozaj nie je dôvod. Nikto tu dnes nehovorí o kriminálnej zodpovednosti Márie Troškovej alebo Viliama Jasaňa za vraždu mladého muža a jeho snúbenice. Robert Fico ale nesie politickú zodpovednosť. Politika a mafia majú byť od seba vzdialené najviac, ako je to možné, a to po Kuciakovom texte v prípade Smeru neplatí. Ľudia, za ktorých sa premiér stavia celou svojou váhou, sú nedôveryhodní. Previerka najvyššieho stupňa bývalého poslanca Jasaňa je nedôveryhodná a smiešna. To nie je obvinenie jeho ľudí z vraždy, to je obvinenie zo znefukčňovania štátu, ktorý má nastoľovať právo.

Slová talianskeho mafiána na adresu Smeru „naša strana“ posúvajú kategóriu „náš človek“ na vyššiu úroveň. Ak nechceme zažiť gradáciu a počuť spojenie „náš štát“, táto vláda musí skončiť.

Situácia Slovenska je o to vážnejšia, že opozícia je nezrelá a nepripravená na vládu. Opozičné vzťahy sú v zlom stave, možno očakávať nekonečnú sériu konfliktov. Je to dôležité, pretože našu krajinu čaká ťažké obdobie.

Ale v tejto chvíli je to vedľajšie. Politik na čele štátu zodpovedá za stav moci, za jej výkon a étos, obzvlášť ak zlyháva v základných veciach. Práve to sa teraz stalo. Poškodzuje to meno a záujmy krajiny, ale najmä spoločenskú morálku. Treba obnoviť hranicu medzi vládou a mafiou, políciou a skorumpovaným biznisom, zákonom a jeho obchádzaním, treba obnoviť miesto morálky vo verejnej sfére.

Ale to už nie je úloha pre Roberta Fica.Keďže ste náš pravidelný čitateľ, tak už viete, že články na Postoji nie sú spoplatnené. Vznikajú len vďaka ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. 

Budeme si veľmi vážiť, ak sa k nim pridáte. Aby sme sa my mohli naplno venovať tvorbe obsahu.

Ďakujeme!

Odporúčame

Kiskotrol

Kiskotrol

Ste prasatá a vaši čitatelia fašisti, odkazujú nám z prezidentskej kancelárie.