Mel Gibson chce zmŕtvychvstanie. Natočí Umučenie Krista 2

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Mel Gibson chce zmŕtvychvstanie. Natočí Umučenie Krista 2

Mel Gibson režíroval Umučenie Krista (2004) – Foto: TASR/AP

Koho sklamal na Veľkú noc film Risen o vzriesení Ježiša, môže sa tešiť na náhradu v podaní Mela Gibsona.

Film Umučenie Krista bude mať pokračovanie. Scenárista a dlhoročný Gibsonov spolupracovník Randall Wallace potvrdil, že pracujú na pokračovaní, ktoré bude o zmŕtvychvstaní.

„Vždy som chcel vyrozprávať tento príbeh. Umučenie bolo len začiatkom a je ešte veľa čo povedať,“ vyjadril sa pre Hollywood Reporter Wallace, ktorý študoval náboženstvo na Duke University. 

Zatiaľ nie sú známe žiadne detaily týkajúce sa hereckého obsadenia, najmä či si postavu Ježiša zahrá opäť Jim Caviezel. Takisto nie sú k dispozícii informácie o filmovom štúdiu či rozpočte. „Je priskoro hovoriť o peniazoch. Pôjde o veľký a posvätný projekt,“ dodal Wallace.

Umučenie Krista z roku 2004 zožalo veľký úspech aj po komerčnej stránke, keď film priniesol zisk 612 miliónov dolárov. Jeho výrobný rozpočet bol na úrovni 30 miliónov, pripomína The Guardian.

K téme:
Aký bol posledný film o vzkriesení? Zdieľať

Wallace a Gibson sú pritom už zohratí. Wallace získal nomináciu na Oscara za scenár k filmu Statočné srdce. Napísal tiež Muža so železnou maskou či Pearl Harbor. Jeho posledným dielom, ktoré napísal aj režíroval, je náboženský film Nebo nie je výmysel (2014), ktorý zarobil sto miliónov dolárov.

Dvojica Gibson-Wallace momentálne dokončuje film Hacksaw Ridge z prostredia druhej svetovej vojny. Príbeh je o zdravotníkovi Desmondovi Dossovi, ktorý si uplatnil výhradu vo svedomí, keď odmietol na fronte zabíjať ľudí. 

Film o Ježišovom zmŕtvychvstaní bol v kinách len nedávno. Risen (v slovenčine V mene Krista) robilo americké štúdio Affirm Films, ktoré produkuje náboženské filmy. Do filmu Risen investovali 20 miliónov dolárov, snímka vyniesla 46 miliónov. Veľké uznanie či vysoké hodnotenie však nezískala.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo