Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kultúra
22. január 2010

KULTÚRA: U2 a Jay-Z opäť spolu. Pre Haiti

Dve megahviezdy a každá iného rangu. Spojila ich tragédia na Haiti, aby naspievali úplne novú pieseň. Pravdepodobne odznie dnes večer na charitatívnej akcii „Nádej pre Haiti“ v Londýne. Správu priniesol portál BBC. Írska skupina a americký raper-biznismen sa dali dokopy minulý víkend. Zosnoval to p...

Dve megahviezdy a každá iného rangu. Spojila ich tragédia na Haiti, aby naspievali úplne novú pieseň. Pravdepodobne odznie dnes večer na charitatívnej akcii „Nádej pre Haiti“ v Londýne. Správu priniesol portál BBC.

Írska skupina a americký raper-biznismen sa dali dokopy minulý víkend. Zosnoval to producent Swizz Beatz. Zavolal Bonovi, že chce s Jay-Z urobiť niečo pre Haiti. „Ďalšiu noc sme sa stretli, napísali pieseň, nahrali ju a poslali im ju späť,“ citovala BBC gitaristu U2 The Edga. Nie je to prvá spolupráca medzi Bonom a Jay-Z. Fanúšikovia ich mohli vidieť na spoločnom vystúpení počas minuloročných osláv pádu Železnej opony v Berlíne.

Spoluprácu potvrdil aj Swizz Beatz na sieti Twitter: „Ja, Bono a Hova (prezývka Jay-Z) chceme niečo urobiť pre Haiti. Hovorím vám, pracujem na niečom úžasnom pre Haiti. Potrebujú nás!“ Či dnes pieseň v Londýne odznie, nie je isté.

Čítajte aj:
Modlitba za Haiti
Slovensko a trosky na Haiti
Tri metre od Bona Zdieľať

Okrem nich v britskej metropole vystúpi kapela Coldplay, Beyoncé či Rihanna. Program by mal začať o ôsmej večer. Benefičnú akciu zastrešuje spoločnosť MTV Networks a americký herec George Clooney. O živé vstupy priamo z Haiti sa počas dnešného večera postará reportér CNN Anderson Cooper.

Naživo o 2.00 SEČ

Dvojhodinový charitatívny koncert má globálny rozmer. Okrem londýnskeho vystúpenia budú v Los Angeles koncertovať Kid Rock, Alicia Keys, Christina Aguilera, Justin Timberlake či Steve Wonder. V New Yorku zase include Madonna, Bruce Springsteen, Mary J. Blige, Shakira, Sting a rodák z Haiti Wyclef Jean. Vyzbierané peniaze sa rozdelia medzi organizácie ako Červený kríž, Oxfam Amerika, UNICEF a mnohé iné.

Celý teleton bude naživo vysielaný o druhej v noci z piatka na sobotu. Program budú môcť bez reklám sledovať diváci na amerických kanáloch ABC, CBS, NBC, FOX, či CNN. V Británii ho odvysiela stanica MTV. Portál Idnes.cz informuje, že na Slovensku a v Čechách prinesie záznam koncertov česká verzia MTV.

Andrea Šalková
Foto: Flickr, u2miracle.com

Inzercia

Odporúčame

REPORTÁŽ: Na krížovú stenu

REPORTÁŽ: Na krížovú stenu

Vonku bolo mínus päť. Skupina mladých s dvomi kaplánmi sa napriek tomu zišla v centre Ružomberka. Dominoval im dvojmetrový kríž. Pre Taliansko. Pre Európu. Naháňačku za vianočnými darčekmi prerušil okolo jednej popoludní spev jednej zo študentiek. Spievala o kríži, o spáse a o tom, čo pre ňu znamená...

KULTÚRA: Tak príď

KULTÚRA: Tak príď

Je nádherná. Jej hĺbka a adventná mystika uchvacuje ľudí už 1200 rokov. V posledných šiestich desaťročiach sa ňou inšpirovalo viac ako 40 skladateľov a hudobníkov. Explózia túžby po Láske a spáse sa skrýva pod anglickým názvom O, come, o, come, Emmanuel. Patrí medzi najobľúbenejšie vianočné skladby....