Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Premiér Eduard Heger

Pre svoju víziu som potreboval mandát predsedu, v OĽaNO dopyt po zmene nebol

Premiér a predseda strany Demokrati zdôvodňuje svoj odchod z hnutia OĽaNO a objasňuje víziu a hlavné myšlienky nového subjektu.

Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger sa po ôsmich rokoch v hnutí OĽaNO rozhodol odísť a stal sa lídrom strany Demokrati.

V rozhovore sa dozviete, prečo premiér Heger tvrdí, že svoju víziu nemohol realizovať v OĽaNO, aj keď sa voči hlavným ideám Matovičovho hnutia nikdy verejne nevyhranil a od predsedu sa odlišoval hlavne štýlom komunikácie.

Šéf strany Demokrati vysvetľuje aj hlavné myšlienky, ktorými sa chce jeho strana odlíšiť od zvyšku politickej ponuky, a zdôrazňuje slovo spolupráca.

Celý rozhovor si môžete pozrieť vo videu Postoj TV alebo vo forme podcastu. Čoskoro vám prinesieme aj textovú verziu rozhovoru.

„Zrelo to vo mne už dlho. Trojročná skúsenosť v tejto vláde je podľa mňa porovnateľná s desaťročím vládnutia v štandardných obdobiach. Keď vidíme, kde sa teraz nachádzame a ako sa Robert Fico vracia späť, tak si tým viac uvedomujem, že potrebujeme profesionálnu, slušnú a odbornú stredovú politiku, ktorá teraz na politickom spektre chýba,“ hovorí dočasne poverený predseda vlády.

Inzercia

„Nechcem, aby to vyznelo zle, ale aby som dosiahol svoje ciele, tak potrebujem mandát predsedu strany. To je úplný základ. Ak chcete vybudovať tím ľudí za svojou víziou, tak musíte byť líder, stojaci v čele, a musíte vytvoriť priestor na spoluprácu.

Tak ako ste počuli aj od Igora Matoviča, dopyt po zmene predsedu v OĽaNO nebol, preto som sa tam nešiel silou-mocou pretláčať. Preto idem svoju víziu budovať tam, kde ten dopyt je a kde môžem pre ňu získavať spolupracovníkov,“ vysvetľuje predseda Demokratov.

„Chceme byť ukážkou toho, ako sa dá na Slovensku spolupracovať. Sú tu dve roviny spolupráce. Jedna je zahraničnopolitická. Tak ako sme stagnovali s reformami, tak sme stagnovali aj vo vzťahoch. V zahraničnej politike sme sa vždy k niekomu len pridali. Ale my môžeme určovať trendy a za mojej vlády sa to aj deje. Sú témy, v ktorých vieme mať veľmi silný hlas.

Na druhej strane sa musíme naučiť spolupracovať aj doma. Silným krajinám fungujú vnútorné procesy, ktoré sú založené na spolupráci pre spoločný výsledok. Takúto politiku chcem robiť, toto je môj cieľ.“

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.