OSTRÝ JAZYK: Fešák bilbord

Súdruhovia nám pripravili k výročiu Novembra kreatívnu kampaň.

Dojímavý bilbord vidno aj na parkovisku pred ružomberským Tescom. Je dôkazom, že dvadsiate výročie Novembra si pripomína aj Komunistická strana Slovenska.

Úprimne, je to bilbord na povracanie. Ale je na ňom zaujímavých viacero vecí, ktoré si zaslúžia pozornosť nielen žalúdočných štiav.

Na takmer rečnícku otázku: Ste spokojní s vývojom po roku 1989? plagát odpovedá takmer kádrovou odpoveďou: Sme tu aj po 20 rokoch. Okrem toho, že bilbord uráža všetkých ľudí, ktorým bývalý režim ublížil na tele aj na duši, stojí za premyslenie iný fakt. Je to náhoda, že človek sa cíti, akoby na tom istom mieste mohlo stáť: Ste spokojní s vývojom po roku 1948?

Kým nacizmus dostal Norimberskými procesmi jasnú pečiatku o svojom charaktere a kým jeho dnešná propagácia naráža na tvrdú legislatívu, ľudia sa dnes na parkoviskách pozerajú na kosák, kladivo a podrývačné bludy. Kde sa stala chyba?

Ešte pikoška. Vedľa stojí plagát strany Sloboda a solidarita. Usmiatemu Sulíkovi robí spoločnosť text: Nie som fešák, no hrám fér. Na oboch bilbordoch je nalepená biela A4-ka, na ktorej čítame: Táto politická reklama nevyjadruje názor zamestnancov spoločnosti Tesco.

Fajn, no fešák bilbord s rudou hviezdou by si zaslúžil aj inú poznámku. Lebo takto to nie je fér.

Pavol Rábara
Foto: autor

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo