Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. november 2021, 10:40

Radičová o komentátorovi SME

Je na zváženie, či by sa mal ešte vyjadrovať k verejným veciam

Je na zváženie, či by sa mal ešte vyjadrovať k verejným veciam

Iveta Radičová. Foto – Facebook

„Nech sa na mňa nikto nehnevá, to je úplné profesionálne zlyhanie, pani šéfredaktorka, ale úplné,“ povedala expremiérka Beate Balogovej.

Verejná urážka zo strany Petra Tkačenka a Rada Ondřejíčka na adresu speváčky Simy Magušinovej a kresťanov rezonuje už niekoľko dní v médiách aj na sociálnych sieťach. Odsúdili ju aj viacerí politici vrátane ministrov.

V stredu sa k téme verejne vyjadrila aj bývalá premiérka Iveta Radičová. V diskusii so zástupcami médií o dezinformáciách v rámci konferencie Pravda a lož – prečo sa oplatí klamať na Fakulte masmédií Paneurópskej školy sa stretla aj so šéfredaktorkou denníka SME Beatou Balogovou.

Radičová reagovala v diskusii aj na Petra Tkačenka, ktorý patrí medzi hlavných komentátorov denníka SME. „Jednoducho, pri všetkej úcte, komentátor Tkačenko prekročil všetky únosné hranice,“ povedala. 

„Jediné, čo v predklone môže urobiť, je hlboké ospravedlnenie sa. Na zváženie stojí, či má právo vyjadrovať sa k veciam verejným po takýchto slovách a statuse. Pretože to, že sa to posunulo až do roviny kultúrnej vojny, na to prihral na smeč. Toto sa jednoducho nemôže profesionálnemu komentátorovi stať. Nech sa na mňa nikto nehnevá, to je úplné profesionálne zlyhanie, pani šéfredaktorka, ale úplné.“

Balogová na jej vyjadrenie v diskusii reagovala slovami: „Veď ja vám rozumiem a to vysvetľujem, že sa snažím toto vysvetľovať, že novinár je stále novinárom a že jednoducho neexistuje, aby neudržal na uzde proste nejaké emócie alebo svoj jazyk, keď sa vyjadruje na svojom súkromnom profile.“

„A už vôbec nie takýmto spôsobom,“ dodala k jej slovám Radičová. (Citovanú pasáž nájdete vo videu od 56. minúty.)

Čítajte tiež

Šéfredaktorka SME sa ospravedlnila, Tkačenko nie

Šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová sa nakoniec po troch dňoch na sociálnej sieti ospravedlnila za komunikáciu svojich kolegov Petra Tkačenka a Rada Ondřejíčka, ktorí urážali Simu Magušinovú a kresťanov.

„Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých sa komunikácia mojich kolegov z Twitteru dotkla. Je mi to úprimne ľúto.“

Inzercia

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých sa komunikácia mojich kolegov z Twitteru dotkla. Je mi to úprimne ľúto. Ak...

Uverejnil používateľ Beata Balogova Streda 17. novembra 2021 Zdieľať

V utorok večer sa speváčke Sime Magušinovej ospravedlnil aj Rado Ondřejíček známy ako Cynická obluda. „Áno, prestrelil som. Prepáčte… Takto sa zápas o povahu kultúry ani slobodu slova viesť nemá,“ napísal na sociálnej sieti s tým, že „nabil tým, proti ktorým svojím humorom už roky skúša bojovať“.

„Aj ako agnostický ancikrist alergický na pretláčanie náboženstiev do života spoločnosti mám nepochybne na viac,“ a poďakoval  „rozumne formulovaným názorom“, ktoré mu pomohli uvedomiť si to.

Ešte v utorok ráno napísal: „Za čo sa mám ospravedlniť? Povedal som, že jej tvorba je sračka a že tá tvorba je postihnutá jej karikatúrnym kresťanstvom. Za oboma vecami si stojím a nevidím v tom problém.“

Komentátor dennika SME Peter Tkačenko sa za svoje vyjadrenia neospravedlnil a stále ich ani nezmazal zo svojho Twitteru.

„Pani manželka mi povedala ,Je suis Tkačenko‘, čiže nakoniec to dobre dopadlo,“ napísal Tkačenko na sociálnej sieti ešte v pondelok. Na protiotázku, či bol u šéfredaktorky SME „na koberci“ odpovedal: „Keby sa také niečo náznakom stalo, tak by som v tých novinách už nebol."

Čítajte tiež

 

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Slovensko si propomína 100. výročie narodenia Alexandra Dubčeka. O čo vlastne išlo v politike, ktorú reprezentoval? Akú šancu mala na úspech?  Dalo sa vôbec vytvoriť niečo na spôsob prívetivého komunistického systému, kde by ľudia napĺňali svoje práva, mohli sa cítiť slobodne, speli by k blahobytu, aký mali vtedy na Západe? Odpoveď hľadá Jozef Hajko.

pred hodinou

Richard Sulík reagoval na Matovičove slová, že Sulíkov sen o odvodovom bonuse dotiahol o niekoľko levelov vyššie. „Odvodový bonus neobsahuje ošklbanie živnostníkov ani milionársku daň, ani zvýšenie dane z dividend, ani 100 eur na dieťa tým, čo nič nerobia, ani zrušenie stropu pre platenie odvodov,“ napísal šéf SaS na sociálnej sieti na margo Matovičovej „daňovej revolúcie“.

pred 3 hodinami

Ministerstvo zdravotníctva odporúča všetkým záujemcom o tretiu dávku vakcíny, aby využili registračný formulár na stránke korona.gov.sk alebo vakcinacia.nczisk.sk. Po registrácii v čakárni bude záujemcom pridelený presný termín, vďaka čomu sa vyhnú čakaniu pred očkovacími centrami. Zároveň sa tým umožní efektívnejšia distribúcia vakcín a manažment pacientov a zdravotníkov. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva