Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
19. október 2021

Kauza vo Virgínii

Škola je podozrivá z utajenia znásilnenia, aby neohrozila transgender politiku

Školská rada zrejme utajila znásilnenie študentky, aby mohla presadiť pro-transgender pravidlá pre toalety, ukázala investigatívna reportáž.

Škola je podozrivá z utajenia znásilnenia, aby neohrozila transgender politiku

Zdroj: Wikimedia.org

Investigatívna reportáž konzervatívneho denníka The Daily Wire odhalila šokujúce praktiky školskej rady okresu Loudoun v americkom štáte Virgínia. Tá sa zrejme pokúsila ututlať znásilnenie študentky, aby mohla presadiť pravidlá pomáhajúce transgender ľuďom.

Keď sa na to jej otec pokúsil upozorniť, bol zatknutý. O niekoľko mesiacov neskôr toho istého páchateľa zadržali za údajné znásilnenie iného dievčaťa.

Zatknutie otca a terorizmus

22. júna sa konalo stretnutie školskej rady okresu Loudoun vo Virgínii, počas ktorého rodičia protestovali proti zavedeniu pro-transgenderových opatrení na školách.

Keď vedenie rady argumentovalo tým, že študenti ešte nikdy neutrpeli žiaden útok zahŕňajúci transgender osobu na toaletách, ozval sa Scott Smith, ktorý chcel rade povedať, že jeho 14-ročná dcéra bola na dievčenských toaletách sexuálne napadnutá chlapcom v sukni.

Keď mu ďalšia účastníčka stretnutia povedala, že mu neverí, dostal sa s ňou do búrlivej hádky. Pristúpil k nemu policajt a po tom, ako ho Smith neposlúchol, ho spacifikoval, zatkol a odviedol. Zábery jeho zatknutia boli použité na kritiku anti-transgender aktivistov a jeho zatknutie Národná asociácia školských rád použila ako príklad na propagáciu protiteroristického programu.

Podozrivého zo znásilnenia polícia zatkla až po tom, ako sa toto stretnutie uskutočnilo.

Šokujúcejšími ako priebeh týchto udalostí sú však zistenia denníka The Daily Wire o tom, ako sa škola snažila útok ututlať, aby nenarušoval jej pro-transgenderový naratív.

Hlavne žiadna polícia

Novinárovi menom Luke Rosiak povedal Smith, že 28. mája ho zavolali na strednú školu v Stone Bridge, pretože jeho dcéra sa stala obeťou útoku chlapca na dievčenských toaletách.

Po príchode do školy si Smith rýchlo uvedomil, že išlo o čosi vážnejšie ako len obyčajnú potýčku. Zamestnanci školy naňho však tlačili, aby do veci nezaťahoval políciu. Celá udalosť sa podľa nich mohla vyriešiť „interne“. Po tom, ako začal agresívne naliehať na zamestnancov školy, aby sa situácii riadne venovali, zavolali políciu naňho.

Inzercia

V ten istý večer jeho dcéru prijali do nemocnice, kde malo vyšetrenie dokázať, že znásilnenie sa skutočne odohralo.

Tucker Carlson, americký konzervatívny komentátor, upozornil na to, že správanie školy zrejme malo súvis s úmyslami školského okresu, ktoré sa týkali pro-transgenderových pravidiel. „Mali by ste vedieť, že v rovnaký čas, keď sa muž pokúšal nahlásiť sexuálne napadnutie svojej dcéry chlapcom v sukni na toaletách, ten školský okres presadzoval pravidlá, ktoré by umožnili študentom, ktorí sa identifikujú ako ‚transgender‘, používať tú toaletu, ktorú chcú,“ povedal.

Smith povedal, že je mu jedno, či chlapec, ktorý napadol jeho dcéru, bol „homosexuál, heterosexuál, bisexuál alebo transexuál“. „Je to sexuálny predátor,“ hovorí jednoducho.

Ďalší útok

7. októbra, iba osem dní pred tým, ako sa obvinený chlapec mal postaviť pred súd, kancelária šerifa okresu Loudoun zverejnila tlačové vyhlásenie, ktorým opisuje zatknutie tínedžera. Ten podľa všetkého 6. októbra na inej strednej škole „obeť násilím vtlačil do prázdnej triedy, kde ju držal proti jej vôli a nevhodne sa jej dotýkal“.

Denník The Daily Wire prišiel na to, že išlo o toho istého chlapca, ktorý údajne znásilnil Smithovu dcéru.

Podozrivý je v súčasnosti zadržiavaný vo väzenskom zariadení pre mladistvých. Zatiaľ nebolo vysvetlené, ako sa mohol po obvineniach dostať na pôdu strednej školy a znovu spáchať sexuálny útok.

„Áno, tento prípad je jedným z najznepokojivejších, na ktorých som kedy pracoval. Vynára sa možnosť, že štátne školy v okrese Loudoun ututlali znásilnenie 14-ročného dievčaťa spáchané chlapcom v sukni, aby schválili školské pravidlá, pri ktorých boli Demokrati neústupní,“ povedal Carlsonovi novinár Rosiak. „A v dôsledku toho, že to zatajili, bolo minulý týždeň znásilnené druhé dievča,“ skonštatoval.

 

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.