GLOSA: (Kam) sme dospelí/i?

Na rozvodovom súde manželia vyťahujú na svetlo sveta najväčšie špinavosti, používajú zákerné zbrane a údery pod pás. Obvinenia lietajú z jednej strany na druhú ako tenisová loptička pri finálovom zápase ATP Tour. Vinný je vždy ten druhý, pretože málo miloval, málo počúval, málo sa staral, málo sa delil...

Ako na rozvodovom súde to niekedy vyzerá aj v Bruseli, kam sa v poslednej dobe zaťahujú chrobačné slovensko-maďarské vzťahy. Maďari obviňujú Slovensko, ktoré tiež nezaostáva. Avšak podobne ako v manželstve, aj v medzištátnych vzťahoch je potrebné hľadať korene problémov kdesi hlbšie a v prvom rade najprv v súkromí.

Kým sa premiér Gyurcsány neprestane okúňať a tváriť ako urazená manželka a predsedovia politických strán SNS a SMK zapárať ako svokrovci, nič sa nevyrieši. Každý predsa kdesi pochybil.

Je teda na čase odložiť bokom všetky vášne, priznať si chyby, schladiť hlavy v kadi s ľadovou vodou a vykročiť. Nie do Bruselu, ale do polovice cesty k tomu druhému. Komunikácia je totiž základ vzťahu, a nielen toho manželského! Tak poďme hoci aj za Dunaj – komunikovať, nie pobiť sa. Veď sme predsa už dávno dospelí.

Mariana Šarpatakyová
Foto: Flickr.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo