Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Trolejbusár Tomáš Komrska

Podnikanie ma psychicky zlomilo, až za volantom som našiel svoje miesto

Ako sa z majiteľa stavebnej firmy stal trolejbusár a spisovateľ. Zápisky z trolejbusu majú druhé knižné pokračovanie.

V snahe lepšie zabezpečiť rodinu si založil stavebnú firmu. Nasledovali roky útrap, ktoré ho doviedli až na dno jeho psychických síl. Štyri roky bol viac v nemocnici ako s rodinou. Bolo nevyhnutné urobiť rázne rozhodnutie. „Zo dňa na deň som skončil s podnikaním a zamestnal som sa ako robotník v jednej z firiem, ktoré pre mňa dovtedy pracovali. Bolo to oslobodzujúce,“ opisuje Tomáš Komrska svoje pocity po kariérnom prepade, ktorý hodnotí pozitívne ako odraz k novému začiatku.

K šoférovaniu trolejbusu sa dostal čírou náhodou, hoci – ako sám hovorí – na náhody neverí. Už sedem rokov vykonáva povolanie, ktoré ho neskutočne baví, dáva mu zmysel a robí ho spokojným a šťastným. „Jednoducho som našiel svoje miesto. A to prajem každému. Ten pocit, keď chodíte do práce vlastne na dovolenku, keď sa tešíte z toho, čo vám dnešný deň prinesie. Myslím si, že mnoho ľudí je nespokojných, nevrlých práve z toho, že nenašli svoje miesto. Cítia sa nedocenení aj preto, že nerobia to, čo by mali robiť. Keď sa tak sami cítia, cíti to aj ich okolie a je to potom taký začarovaný kruh,“ hovorí Komrska.

Odkedy začal so šoférovaním bratislavskej MHD, objavil v sebe túžbu písať o všetkom, čo sa deje v trolejbuse i mimo neho. Nikdy predtým nepísal, ako vtipne poznamenáva, asi to prišlo s tou elektrinou. „Od prvého okamihu, ako som si sadol za volant, som prežíval úžasné pocity, o ktoré som sa chcel podeliť so svojimi priateľmi. A tak som im to písal. Časom z toho vznikla kniha,“ spomína na svoje spisovateľské začiatky trolejbusár Komrska, ktorého prvé Zápisky z trolejbusu vyšli knižne pred dvomi rokmi. Koncom minulého roka vydal druhé pokračovanie a už má pomaly „nazbierané“ aj na tretiu knihu. Kto by bol povedal, že cestovanie MHD môže byť také inšpirujúce?

Pozrite si zaujímavý príbeh o hľadaní správneho miesta v živote v tomto videu:

Ak práve nemôžete pozerať video, vypočujte si podcast:

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame