Cameronovi záleží na otcoch, keď mu to vyhovuje

Píše sa rok 2011 a Britániu zasiahli rozsiahle vzbury a rabovačky v chudobných štvrtiach. Situácia je vážna. Premiér David Cameron má prejav. Hovorí o morálnom úpadku britskej spoločnosti a hodnotách.

"Banková kríza, kauzy výdavkov poslancov či odpočúvania boli najhoršie prípady chamtivosti a nezodpovednosti. Obnovenie zodpovednosti musí prísť naprieč spoločnosťou. Sme však odhodlaní čeliť pomalému morálnemu kolapsu, ktorý sa dostal počas posledných generácií do rôznych častí našej krajiny?

Nezodpovednosť, sebectvo. Správanie, akoby naše skutky nemali dôsledky. Deti bez otcov. Školy bez disciplíny. Odmena bez úsilia. Zločin bez trestu. Práva bez zodpovednosti. Komunity bez kontroly. Tolerujeme niektoré z najhorších prejavov ľudskej povahy, niekedy ich dokonca podnecuje samotný štát a jeho orgány, čo niekedy viedlo k úplnej strate morálky,“ povedal britský premiér. 

K téme:
Britské voľby odštartovali, výsledok bude tesný

Zdieľať

Je rok 2014. Médiá píšu o tom, že David Cameron víta možnosť pre homosexuálov uzatvárať manželstvá. Podľa neho manželstvá gejov a lesieb posilnia britskú spoločnosť. Cameron uviedol, že zavedenie homosexuálnych manželstiev v Anglicku a Walese je pre krajinu pocta. Pri hlasovaní o tomto zákone bola pritom väčšina jeho poslancov proti. Čo si o tom myslia britské rodiny, ho zrejme už veľmi nezaujímalo.

Cameron nie je ani veľmi pro life. Navyše, vo februári tohto roku odmietol podporiť plány na sprísnenie potratového zákona, aby nebol možný potrat na základe pohlavia. Podľa Camerona to nebolo treba. Navyše, britský premiér sa rád hrá s DNA. Britský parlament prijal zákon, ktorý umožní vytvoriť dieťa s tromi DNA.

Británia dnes volí. Nech jej to vyjde.

Pavol Rábara
Foto: wikimedia.org

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo