Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
07. máj 2015

Cameronovi záleží na otcoch, keď mu to vyhovuje

Píše sa rok 2011 a Britániu zasiahli rozsiahle vzbury a rabovačky v chudobných štvrtiach. Situácia je vážna. Premiér David Cameron má prejav. Hovorí o morálnom úpadku britskej spoločnosti a hodnotách. cameron.jpg "Banková kríza, kauzy výdavkov poslancov či odpočúvani...

Cameronovi záleží na otcoch, keď mu to vyhovuje

Píše sa rok 2011 a Britániu zasiahli rozsiahle vzbury a rabovačky v chudobných štvrtiach. Situácia je vážna. Premiér David Cameron má prejav. Hovorí o morálnom úpadku britskej spoločnosti a hodnotách.

"Banková kríza, kauzy výdavkov poslancov či odpočúvania boli najhoršie prípady chamtivosti a nezodpovednosti. Obnovenie zodpovednosti musí prísť naprieč spoločnosťou. Sme však odhodlaní čeliť pomalému morálnemu kolapsu, ktorý sa dostal počas posledných generácií do rôznych častí našej krajiny?

Nezodpovednosť, sebectvo. Správanie, akoby naše skutky nemali dôsledky. Deti bez otcov. Školy bez disciplíny. Odmena bez úsilia. Zločin bez trestu. Práva bez zodpovednosti. Komunity bez kontroly. Tolerujeme niektoré z najhorších prejavov ľudskej povahy, niekedy ich dokonca podnecuje samotný štát a jeho orgány, čo niekedy viedlo k úplnej strate morálky,“ povedal britský premiér. 

K téme:
Britské voľby odštartovali, výsledok bude tesný

Inzercia

Zdieľať

Je rok 2014. Médiá píšu o tom, že David Cameron víta možnosť pre homosexuálov uzatvárať manželstvá. Podľa neho manželstvá gejov a lesieb posilnia britskú spoločnosť. Cameron uviedol, že zavedenie homosexuálnych manželstiev v Anglicku a Walese je pre krajinu pocta. Pri hlasovaní o tomto zákone bola pritom väčšina jeho poslancov proti. Čo si o tom myslia britské rodiny, ho zrejme už veľmi nezaujímalo.

Cameron nie je ani veľmi pro life. Navyše, vo februári tohto roku odmietol podporiť plány na sprísnenie potratového zákona, aby nebol možný potrat na základe pohlavia. Podľa Camerona to nebolo treba. Navyše, britský premiér sa rád hrá s DNA. Britský parlament prijal zákon, ktorý umožní vytvoriť dieťa s tromi DNA.

Británia dnes volí. Nech jej to vyjde.

Pavol Rábara
Foto: wikimedia.org

Odporúčame

Kto mal v KDH pravdu a záleží na tom?

Kto mal v KDH pravdu a záleží na tom?

Pred deviatimi rokmi, v júni 2006 na ôsmy deň po parlamentných voľbách, som ešte ako podpredseda KDH v televíznej relácii „O päť minút dvanásť“ uviedol ako jeden z dôvodov, prečo by KDH nemalo ísť do vlády so Smerom, toto: Robert Fico vzbudil u svojich voličov veľké očakávania a keď ich nebude vedie...

Urobili sme prvý veľký krok

Urobili sme prvý veľký krok

Milí čitatelia, máme dobré správy. Myšlienka o konzervatívnom denníku, ktorú sme vám predstavili pred niekoľkými týždňami, sa začína premieňať na realitu. foto-kancelaria-2.jpg Za posledné obdobie sa nám podarilo urobiť kus práce. Najväčšia zmena, ktorú môžete vidieť ...