Môžu vedľa seba spolunažívať trh a sloboda jednotlivca, ekonomický rast a sociálna rovnosť?

Ekonomika Spoločenstva na Slovensku v spolupráci s vydavateľstvom VEDA a kníhkupectvom Martinus Vás pozýva na prezentáciu knihy Cena nezištnosti, ktorá sa bude konať dňa 6. 2. 2014 o 19.00 hod. v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave.  Prezentácie sa zúčastní aj autor knihy, profesor Luigino Bruni, ktorý bude zároveň viesť prednášku na tému Ekonomika Spoločenstva – skúsenosti a vízia.

Zdá sa, že moderná ekonomická teória zanechala za sebou zdanlivo neriešiteľný problém: môžu vedľa seba spolunažívať trh a sloboda jednotlivca, ekonomický rast a sociálna rovnosť? Autor, pohybujúci sa vo viacerých vedných disciplínach (ekonómia, filozofia, antropológia), píše nanovo abecedu skutočnej „občianskej“ ekonómie a zároveň nám demonštruje nakoľko je princíp nezištnosti vhodný na vyriešenie tohto zdanlivého kontrastu. Podčiarkuje dôležitosť kapitálu „vzťahových dobier“, bratstva a spoločenstva pre človeka.

Knihu si môžete objednať aj online. Aktuálne informácie nájdete na tejto stránke.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Ekonomika Spoločenstva na Slovensku

LUIGINO BRUNI
(*1966) Ascoli Piceno, Taliansko

Profesor politickej ekonómie na fakulte Ekonomických a politických vied a moderných jazykov na univerzite LUMSA v Ríme a na Univerzitnom inštitúte Sophia v Loppiane (Florencia). Po skoncení štúdia ekonómie v Ancone (1989) získal prvý doktorát na Univerzite vo Florencii (1998) z histórie ekonomického myslenia a druhý na Univerzite East Anglia (Velká Británia) z ekonómie (2004). Je koordinátorom projektu ekonomiky spolocenstva.

EKONOMIKA SPOLOČENSTVA
je novou ekonomickou kultúrou, ekonomickým správaním sa, novým spôsobom fungovania firiem, ktorou sa inšpirujú firmy po celom svete počnúc Južnou a severnou Amerikou, cez Filipíny, Európu a národy Afriky. So svojimi otázkami sa prosím obracajte na info@ekonomika-spolocenstva.sk. Viac informácii nájdete na www.ekonomika-spolocenstva.sk, www.facebook.com/ekonomika.spolocenstva

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo