Vzniká nová konzervatívna strana

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Vzniká nová konzervatívna strana

Foto: TASR/Michal Svítok

Za projektom stoja Anna Záborská, Richard Vašečka a Branislav Škripek.

Na konzervatívnej časti politického spektra dochádza k pohybu, ktorý vyústi do vzniku novej strany. Podľa informácií Postoja, ktoré nám potvrdilo viacero zdrojov, je jej ohlásenie otázkou najbližších dní.

Nový subjekt sa formuje okolo skupiny ľudí z KDH a OĽaNO, ktorí sú nespokojní s politikou Alojza Hlinu a Igora Matoviča. Spomedzi známych tvárí by súčasťou tohto projektu mali byť europoslanci Anna Záborská a Branislav Škripek a poslanec NR SR Richard Vašečka. Spomínajú sa aj ďalšie mená konzervatívnych členov parlamentného klubu OĽaNO.

Záborská už včera oficiálne oznámila svoj odchod z KDH. „Nebolo to ľahké rozhodnutie, pretože projekt KDH som považovala za svoje životné poslanie. Rozumiem, že mnohí z vás budú prekvapení. Chápem, že niektorí mi to budú zazlievať, zatiaľ čo iným to možno bude aj ľúto. Avšak verím, že vzhľadom na naše dlhodobé priateľstvo sa ma pokúsite pochopiť,“ napísala vo svojom vyhlásení.

Nová sa strana sa chce o dôveru voličov uchádzať už vo voľbách do Európskeho parlamentu. Zdieľať

Záborskej ďalšie politické účinkovanie naznačila aj reakcia KDH na jej odchod. Tvrdí sa v nej, že europoslankyňa sa aj naďalej mieni politicky angažovať. Záborská má s Alojzom Hlinom spory už dlhší čas a minulý rok na sneme hnutia podporovala v súboji o post predsedu práve Richarda Vašečku.

Branislav Škripek a ďalší poslanci OĽaNO by mali o svojom rozchode s hnutím Igora Matoviča informovať v najbližších dňoch. Nová strana sa chce o dôveru voličov uchádzať už vo voľbách do Európskeho parlamentu.

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo