Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 16:21

Parlamentné voľby

Sulík vyzval malé strany, aby odstúpili z boja, Demokrati odmietli

Sulík vyzval malé strany, aby odstúpili z boja, Demokrati odmietli

Foto: TASR/Pavol Zachar

„Richard, chápem to správne? Máme sa vzdať, aby si mal šancu povaliť ďalšiu vládu?“ reagoval šéf Demokratov Eduard Heger.

Sloboda a solidarita vyzvala malé strany, ktoré sa pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti, aby odstúpili z volieb. „Hrozí, že prepadne veľké množstvo pravicových demokratických hlasov a nebude možné mať inú vládu ako ten najtemnejší variant,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Podľa dnešného prieskumu agentúry Ipsos sú pod hranicou napríklad Demokrati, Aliancia, Modrí či Maďarské fórum. V prepočte na počet poslancov v parlamente podľa Sulíka hrozí prepadnutie šiestich až ôsmich mandátov.

Najtemnejší povolebný scenár je podľa šéfa SaS vláda Smeru, Hlasu, Republiky a SNS. „Vyzývame strany, ktoré nemajú šancu byť v parlamente, aby odstúpili z politického boja a aby podporili niektorú z demokratických strán,“ vyhlásil Sulík. Nejde podľa neho o to, kto voľby vyhrá, ale o to, aby predseda Smeru Robert Fico nedisponoval 76 poslancami.

Demokrati Sulíkovu výzvu odmietli. „Kolegovia z SaS, namiesto výzvy na odstúpenie radšej spolu s PS a KDH nájdite odvahu a vylúčte spoluprácu s Hlasom,“ odkázali na straníckom Facebooku. „Richard, chápem to správne? Máme sa vzdať, aby si mal šancu povaliť ďalšiu vládu?“ reagoval na výzvu SaS šéf Demokratov Eduard Heger.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka sa ocitol v jedenástke roka talianskej Serie A. V ideálnej zostave podľa Asociácie talianskych futbalistov sa spolu s ním objavilo celkovo päť hráčov majstrovského Neapola. Hráčom roka sa stal Victor Osimhen, najlepším trénerom Luciano Spalletti, taktiež za prácu v SSC Neapol. (tasr)

pred 5 hodinami

Mesiac september bol na Slovensku najteplejším septembrom v histórii zaznamenávania. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav. V tomto mesiaci sa podľa klimatológa Petra Kajabu zaznamenala na Slovensku najvyššia priemerná teplota od roku 1872, a to 19,7 stupňa Celzia. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.