Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 07:23

Prieskum Ipsosu

Smer si udržuje vedenie, Sme rodina by sa do parlamentu nedostala

Konflikt Igora Matoviča s Robertom Kaliňákom preferenciami OĽaNO nezahýbal.

V najnovšom prieskume agentúry Ipsos pre denník Pravda vedie Smer Roberta Fica s 20,3 percenta. Nasleduje za ním Progresívne Slovensko so 17,2 percenta hlasov.

Na treťom mieste skončil Hlas s 13,1 percenta.

Niečo vyše osem percent by získali Republika aj koalícia OĽaNO-KÚ-Za ľudí.

Do parlamentu by sa dostali aj SaS so 6 percentami, SNS a KDH s piatimi. Mimo Národnej rady by skončilo hnutie Sme rodina (4 percentá), Aliancia (4 percentá) aj Demokrati (3 percentá).

Smer by mal podľa tohto prieskumu v parlamente 36 poslancov, PS 31, Hlas 23 , Republika aj OĽaNO 15, SaS 11, SNS 10 a KDH 9.

Agentúra merala preferencie od 15. do 19. septembra na vzorke 1003 respondentov. Zachytila teda už aj obdobie po konflikte Igora Matoviča s Robertom Kaliňákom. Preferencie OĽaNO sa však nijako výrazne oproti minulému Ipsosu nezmenili.

Skladanie vlády, na ktorú treba minimálne 76 mandátov, by sa rodilo ťažko. Smer, Hlas a SNS by mali spolu iba 69 poslancov. Koalícia PS, Hlas, SaS a KDH by mala 74 mandátov. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.