Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. august 2022, 18:20

Putin nepôjde na Valné zhromaždenie OSN, ruskú delegáciu povedie Lavrov

Na stretnutí by mal vystúpiť Joe Biden či Volodymyr Zelenskyj.

Ruský prezident Vladimir Putin sa tohto roku nezúčastní na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku. Ruskú delegáciu v septembri povedie minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, informuje TASR podľa správy agentúry DPA, odvolávajúcej sa na vyhlásenie Kremľa.

Na Valnom zhromaždení OSN by mal v septembri vystúpiť napríklad americký prezident Joe Biden či ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Putin na Valnom zhromaždení OSN naposledy rečnil pred dvoma rokmi, propagoval vtedy novú ruskú vakcínu proti covidu Sputnik V.

Tohto roku sa očakáva, že jednou z hlavných tém prejavov politických lídrov bude vojna na Ukrajine.

Necelý týždeň od začiatku ruskej invázie prijalo Valné zhromaždenie OSN veľkou väčšinou hlasov 141 proti piatim rezolúciu odsudzujúcu ruskú inváziu a vyzývajúcu Moskvu na stiahnutie svojich jednotiek z Ukrajiny.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.