Lenka Chlebanová

Lenka Chlebanová

Redaktor

Študentka dejín umenia, manželka, blogerka a autorka knižnej prvotiny. Zaujíma sa o spoločenské a rodinné témy a informácie zo sveta umenia a kultúry.

  Strana 1

  Jonna Jinton a jej život uprostred švédskej divočiny

  Jonna Jinton a jej život uprostred švédskej divočiny

  Keď som pred niekoľkými rokmi objavila na instagrame účet tejto mojej rovesníčky, stala sa zo mňa jej verná a vášnivá sledovateľka. Jonna Jinton sa ešte počas štúdia na univerzite rozhodla zanechať školu a začať žiť v samote uprostred švédskej divočiny.
  Zomrel architekt Vladimír Dedeček

  Zomrel architekt Vladimír Dedeček

  Dnes v ranných hodinách prišla slovenská architektúra o jednu zo svojich významných osobností. Vo veku 91 rokov nás opustil architekt Vladimír Dedeček, ktorý počas svojho života vytvoril viac ako 90 architektonických diel a návrhov.
  Vírus nepozná hranice

  Vírus nepozná hranice

  Ešte pred pár dňami som napísala krátku správu zo života rakúskeho pohraničiara. Niesla sa v mierne optimistickom duchu. Dnes sú tieto pocity preč. Nielen u mňa, ale aj u ďalších desiatok tisícov Slovákov žijúcich tesne za hranicami.
  Spoznávať sa podľa rúška

  Spoznávať sa podľa rúška

  Odkedy sa pre koronavírus uzatvorili hranice, mladšie ročníky ako ja si mohli na vlastnej koži vyskúšať, aké to bolo nemôcť voľne cestovať. Keďže nepatrím do skupiny pendlerov, musela som sa zmieriť s vynúteným pobytom v jednej z rakúskych pohraničných obcí.
  Stať sa umeleckým dielom

  Stať sa umeleckým dielom

  Domáca izolácia nám opäť pripomenula, aké dôležité sú pre náš život umenie a kultúra. Tieto dni by nám bez kníh, filmov, rozhlasových hier či online divadelných predstavení ubiehali zrejme oveľa pomalšie. S výtvarným umením je to v týchto časoch trochu komplikovanejšie. Múzeá a galérie sa však vzniknutou situáciou nedali odradiť a vymysleli výzvu, ktorú stojí za to vyskúšať.
  Strana 1