Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. január 2016

Samovražedný atentát v mešite si vyžiadal najmenej desať obetí

Najmenej desať obetí na životoch a jedného zraneného si dnes v africkom Kamerune vyžiadal útok samovražedného atentátnika, ktorý sa odpálil v jednej z mešít na severe krajiny. K útoku sa bezprostredne nikto neprihlásil.

Agentúra Reuters bez uvedenia bližších podrobností o útoku pripomenula, že nigérijské islamistické hnutie Boko Haram rozšírilo vlani svoje teroristické operácie aj na územie susedných krajín: Kamerunu, Čadu a Nigeru. Mnohé útoky v Kamerune spáchali samovražedné atentátničky.

Boko Haram vedie už šesť rokov boj za vytvorenie islamistického štátu na severovýchode Nigérie. Susedné krajiny sa vlani spojili a podnikajú proti tejto extremistickej organizácii spoločné akcie. Konflikt sa rozšíril aj na ich územia a vyhnal z domova desaťtisíce ľudí.

Inzercia

Odporúčame

Belgická polícia vypátrala dva byty a dom, ktoré slúžili atentátnikom v Paríži

Belgická polícia vypátrala dva byty a dom, ktoré slúžili atentátnikom v Paríži

Belgická polícia vypátrala dva byty a dom, ktoré si v Belgicku prenajali páchatelia atentátov z 13. novembra 2015 v Paríži a na jeho predmestí Saint-Denis. Informovala o tom dnes v Bruseli prostredníctvom komuniké belgická federálna prokuratúra. V spomínaných lokalitách zrejme pripravovali tieto atentáty, ktoré si vyžiadali 130 obetí na životoch a 350 zranených.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.