Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. január 2016

Zuzulová víťazkou slalomu vo Flachau, celkovo tretia

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová vyhrala utorňajší nočný slalom Svetového pohára v rakúskom Flachau. Slávila tak svoje tretie víťazstvo v SP a druhé v klasických hustých bránkach. Petra Vlhová vďaka najlepšej jazde v 2. kole obsadila šieste miesto.

Druhá skončila Češka Šárka Strachová, ktorá za Velez-Zuzulovou zaostala o 31 stotín. Tretia priečka patrila Švédke Fride Hansdotterovej (+1,05), ktorá si tak s 425 bodmi udržala vedenie v priebežnej klasifikácii disciplíny. Velez-Zuzulová je v nej s 320 bodmi tretia, Vlhová piata (260).

Velez-Zuzulová jasne ovládla 1. kolo, keď viedla o 54 stotín sekundy pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou, na tretej pozícii bola Strachová (+0,84 s). Súťaž poznačilo husté sneženie, Petra Vlhová sa so štartovým číslom 14 musela vyrovnať so sťaženými podmienkami. Figurovala na priebežnej jedenástej priečke s mankom 2,04, s číslom 59 súťaž nedokončila Barbara Kantorová.

Inzercia

Odporúčame

Voľby: SMK bude hovoriť o rizikách prílevu utečencov

Voľby: SMK bude hovoriť o rizikách prílevu utečencov

Predseda SMK József Berényi dnes pri predstavení volebného programu strany uviedol: "Nekontrolovateľný prílev utečencov je zlým javom, chceme obmedziť príchod takéhoto množstva cudzincov, pretože tento trend prináša veľké riziká," konštatoval. Berényi zdôraznil, že úbytok 110.000 Maďarov na Slovensku je tiež významnou výzvou pre SMK.

Nemecko zasiahla vlna xenofóbnych útokov

Nemecko zasiahla vlna xenofóbnych útokov

Cieľom xenofóbnych útokov v Nemecku sa počas uplynulých 48 hodín stali dvaja izraelskí študenti, Ind, muž s africkými koreňmi, tínedžer s nemeckým občianstvom a niekoľko ďalších ľudí. K útokom došlo v mestách Kolín nad Rýnom, Drážďany a Duisburg, informovala dnes nemecká polícia. Domnieva sa, že mohlo ísť o odvetné útoky za napadnutie stoviek žien na Silvestra v niekoľkých nemeckých mestách, ktoré spojila s cudzincami.