Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. november 2021, 17:23

Obrovský slalom

Petra Vlhová skončila priebežne druhá, preteky však pre zlé počasie zrušili

V americkom Killingtone viedla Francúzka Tessa Worleyová, Vlhová strácala osemnásť stotín sekundy. Po odjazdení deviatky pretekárok však organizátori prvé kolo zrušili pre nepriaznivé počasie. Jazda vôbec nevyšla domácej favoritke Mikaele Shiffrinovej.

Priebežne tretia bola Švajčiarka Lara Gutová Behramiová s odstupom 0,29 s. Prvé kolo vôbec nevyšlo domácej spolufavoritke Mikaele Shiffrinovej, ktorá nabrala stratu na líderku +1,38.

Organizátori museli odložiť štart pretekov o polhodinu, v americkom stredisku fúkal silný vietor a navyše padal sneh. Vlhová išla na trať ako prvá, takmer celú trať pokrývala hmla a podmienky sa postupne zhoršovali.

So štartovým číslom 9 vyštartovala na trať Rakúšanka Ramona Siebenhoferová a po jej dojazde do cieľa organizátori preteky prerušili.

„Bola som naozaj prekvapená, že sa preteky začali. Povedala som už predtým, že sa nedá jazdiť. Neviem, prečo sme čakali pol hodiny, nič sa nezmenilo. Ak mám zhodnotiť svoju jazdu, nevidela som poriadne všetky bránky. Je to veľmi otázne. Minulý rok v Semmeringu fúkal rovnaký vietor, bolo to  nebezpečné a napokon sa preteky zrušili,“ uviedla Siebenhoferová pre portál laola1.at.

Priebežne tretia bola Švajčiarka Lara Gutová Behramiová s odstupom 0,29 s. Jazda vôbec nevyšla domácej spolufavoritke Mikaele Shiffrinovej, ktorá nabrala stratu na líderku +1,38.

„Sú to moje domáce preteky, rada tu jazdím. Ale dnes je veľmi veterno. No nemyslím si, že je to nebezpečné. Je to ťažký boj s vetrom, ale je to šport pod holým nebom. Som vďačná, že všetci tu v Killingtone tvrdo pracovali na tom, aby sa preteky mohli uskutočniť,“ uviedla Američanka v cieli.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva