Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. november 2021, 17:40

Novinári denníka SME urážajú na sociálnej sieti Simu Magušinovú a kresťanov

Novinári denníka SME urážajú na sociálnej sieti Simu Magušinovú a kresťanov

Sima Magušinová

Komentátor Peter Tkačenko chce písať na speváčku „hanopis“, Rado Ondřejíček nazýva kresťanov „postihnutými“.

„Taká vec. Už niekto napísal hanopis na Simu Martausovú alebo to zas budem musieť urobiť ja?“ Tento príspevok sa v sobotu  objavil na Twitteri komentátora denníka SME Petra Tkačenka.

Ako ďalej píše v diskusii pod „tweetom“, hudobná tvorba speváčky (ktorá po uzavretí manželstva tento rok prijala priezvisko Magušinová) je podľa neho „doradu infantilná hrôza.“

Komunikáciu následne rozvíja s Radom Ondřejíčkom, ktorý si hovorí „Cynická obluda“ a v rámci svojej satirickej rubriky v denníku SME pravidelne uráža kresťanov.

„Ona je kresťanka. Nemal by si sa vysmievať postihnutým,“ reagoval Ondřejíček na Tkačenkov tweet. V ďalšom komentári dodal, že jej tvorba je „nekreatívna, uslintaná gýčová sračka“.

Tkačenko na adresu Simy Magušinovej doplnil, že „by ju mohli zašiť a aspoň by sa zastavila nová produkcia“.

Vo vzájomnej konverzácii dospeli až k urážke jej manžela Michala Magušina, ktorý je redaktorom denníka Postoj. „Lol, tak fráterník z Postoja. To na ten jej svet z leporela krásne sedí,“ napísal komentátor SME Tkačenko.

Inzercia

Na verejnú komunikáciu dvoch novinárov upozornil vo svojom blogu aj Ján Magušin, ktorý je švagrom speváčky.

„Už len samotná skutočnosť, že komentátor mienkotvorného denníka po twitteroch vypisuje na spôsob teenagera, ktorému sa znechutila nejaká hudobná skupina, nevzbudzuje veľkú dôveru. A začať takýmto spôsobom hejtovať na sociálnom médiu ženu, to tiež nie je dvakrát prejavom vycibreného zmyslu pre elementárnu slušnosť a rešpekt, čo by malo byť novinárom, najmä z celoštátneho mienkotvorného média, vlastné. Ak by to napísali Hlavné správy alebo Zem a vek, bola by škoda to vôbec komentovať. V tomto prípade je ale potrebné na to špeciálne upozorniť,“ napísal v blogu Ján Magušin.

„Tu je ale ukážka toho, ako v skutočnosti viacerí ľudia, priamo či nepriamo sa hlásiaci k ,progresívnej agende‘, vnímajú slobodu a dôstojnosť človeka.  Pretože keď niekto kriticky pristúpi k témam, ktoré sú pre nich citlivé a dôležité  (napr. predĺženie lehoty na rozmyslenie pre ženy, ktoré zvažujú umelé prerušenie tehotenstva), spustí sa hejt o diskriminácií, neslušnosti, stredoveku, talibane. Najradšej by oponenta umlčali všade, kde sa dá, zosmiešnili a najlepšie aj vytlačili z verejných funkcií. Keď ale nevyberane a neslušne zaútočia na ženu, označia ju za ,postihnutú‘ a prisolia to posmechom z jej náboženského presvedčenia, je to v poriadku.“

Dnes treba vedieť

pred 6 minútami

Poslanec Smeru-SD Ján Podmanický neodpovedal na otázku, či Smer vylučuje podporu septembrového termínu predčasných volieb. „Ja budem hlasovať za máj a jún,“ uviedol v relácii Na Telo TV Markíza. Strana SaS podľa poslankyne Jany Bittó Cigánikovej bude hlasovať za septembrový termín.

pred 57 minútami

„Lepšie septembrový termín ako nič, ako mať rok úradnícku vládu,“ vravel predseda parlamentu Boris Kollár. Peter Pellegrini mu oponuje, podľa neho môže parlament po vymenovaní úradníckej vlády aj každý mesiac rokovať o termíne predčasných volieb. „Táto stratégia vám nevyjde, nemáte 90 hlasov,“ reagoval na neho Kollár.

pred hodinou

„Verejne sa pýtam SaS, prečo musí do 30. septembra zostať pri moci torzo padnutej vlády, pán Heger, Matovič?“ vyhlásil Pellegrini. Podľa jeho slov sa chce ešte osobne stretnúť s Richardom Sulíkom a pýtať sa ho na termín predčasných volieb.

pred hodinou

Líder Hlasu Peter Pellegrini považuje za „nevhodné“, že prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla, teda pred tým, ako sa oficiálne ujal funkcie českého prezidenta. Za neštandardný, ale ľudsky pochopiteľný krok to označil v relácii O 5 minút 12 na RTVS aj predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

pred hodinou

Strana Sloboda a Solidarita pôjde do volieb samostatne a na kandidátku pozve niektoré osobnosti, povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemenová na TA3. V súvislosti s projektom Mikuláša Dzurindu hovorila o „vajataní“ pri niektorých témach, napríklad pri registrovaných partnerstvách.

pred 2 hodinami

„Urobme to v júni, nevidím v tom problém, nech sú voľby čím skôr,“ povedal predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský v relácii V politike na TA3. Podpredseda Smeru-SD Richard Takáč v diskusii prízvukoval, že júnový termín je pre Smer ešte prijateľný, september nie.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.