Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. november 2021, 17:40

Novinári denníka SME urážajú na sociálnej sieti Simu Magušinovú a kresťanov

Novinári denníka SME urážajú na sociálnej sieti Simu Magušinovú a kresťanov

Sima Magušinová

Komentátor Peter Tkačenko chce písať na speváčku „hanopis“, Rado Ondřejíček nazýva kresťanov „postihnutými“.

„Taká vec. Už niekto napísal hanopis na Simu Martausovú alebo to zas budem musieť urobiť ja?“ Tento príspevok sa v sobotu  objavil na Twitteri komentátora denníka SME Petra Tkačenka.

Ako ďalej píše v diskusii pod „tweetom“, hudobná tvorba speváčky (ktorá po uzavretí manželstva tento rok prijala priezvisko Magušinová) je podľa neho „doradu infantilná hrôza.“

Komunikáciu následne rozvíja s Radom Ondřejíčkom, ktorý si hovorí „Cynická obluda“ a v rámci svojej satirickej rubriky v denníku SME pravidelne uráža kresťanov.

„Ona je kresťanka. Nemal by si sa vysmievať postihnutým,“ reagoval Ondřejíček na Tkačenkov tweet. V ďalšom komentári dodal, že jej tvorba je „nekreatívna, uslintaná gýčová sračka“.

Tkačenko na adresu Simy Magušinovej doplnil, že „by ju mohli zašiť a aspoň by sa zastavila nová produkcia“.

Vo vzájomnej konverzácii dospeli až k urážke jej manžela Michala Magušina, ktorý je redaktorom denníka Postoj. „Lol, tak fráterník z Postoja. To na ten jej svet z leporela krásne sedí,“ napísal komentátor SME Tkačenko.

Inzercia

Na verejnú komunikáciu dvoch novinárov upozornil vo svojom blogu aj Ján Magušin, ktorý je švagrom speváčky.

„Už len samotná skutočnosť, že komentátor mienkotvorného denníka po twitteroch vypisuje na spôsob teenagera, ktorému sa znechutila nejaká hudobná skupina, nevzbudzuje veľkú dôveru. A začať takýmto spôsobom hejtovať na sociálnom médiu ženu, to tiež nie je dvakrát prejavom vycibreného zmyslu pre elementárnu slušnosť a rešpekt, čo by malo byť novinárom, najmä z celoštátneho mienkotvorného média, vlastné. Ak by to napísali Hlavné správy alebo Zem a vek, bola by škoda to vôbec komentovať. V tomto prípade je ale potrebné na to špeciálne upozorniť,“ napísal v blogu Ján Magušin.

„Tu je ale ukážka toho, ako v skutočnosti viacerí ľudia, priamo či nepriamo sa hlásiaci k ,progresívnej agende‘, vnímajú slobodu a dôstojnosť človeka.  Pretože keď niekto kriticky pristúpi k témam, ktoré sú pre nich citlivé a dôležité  (napr. predĺženie lehoty na rozmyslenie pre ženy, ktoré zvažujú umelé prerušenie tehotenstva), spustí sa hejt o diskriminácií, neslušnosti, stredoveku, talibane. Najradšej by oponenta umlčali všade, kde sa dá, zosmiešnili a najlepšie aj vytlačili z verejných funkcií. Keď ale nevyberane a neslušne zaútočia na ženu, označia ju za ,postihnutú‘ a prisolia to posmechom z jej náboženského presvedčenia, je to v poriadku.“

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Slovensko pri udeľovaní víz v humanitárnom záujme posudzuje každý prípad osobitne. Ministerstvo zahraničia tak reaguje na rozhodnutie niekoľkých európskych krajín o neudelení víz ruským občanom, ktorí utekajú pred čiastočnou mobilizáciou. (tasr)

pred 5 hodinami

Švajčiari sa v referende vyslovili za zvýšenie veku odchodu žien do dôchodku na 65 rokov zo súčasných 64 rokov a zvýšenie DPH. Odporcovia reformy priznali porážku a výsledok hlasovania odsúdili ako „urážku žien“. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.