Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2021, 15:47

Stovky trans aktivistov sa mi vyhrážajú smrťou, tvrdí J. K. Rowlingová

Stovky trans aktivistov sa mi vyhrážajú smrťou, tvrdí J. K. Rowlingová

Foto: TASR/Joel C. Ryan/Invision

Stalo sa tak po tom, ako sa známa spisovateľka v uplynulých mesiacoch niekoľkokrát kriticky vyjadrila na tému transgender.

J. K. Rowlingová, autorka kultovej série o Harrym Potterovi, na sociálnej sieti Twitter napísala: „Stovky trans aktivistov sa mi vyhrážali, že ma zbijú, znásilnia, zavraždia alebo odpália.“

Stalo sa tak po tom, ako sa v uplynulých mesiacoch niekoľkokrát kriticky vyjadrila na tému transgender. Nepozdávalo sa jej napríklad to, aby muži identifikujúci sa ako ženy mohli používať ženské toalety, pretože to by podľa nej mohlo ohroziť biologické ženy.

„Až teraz [po vyhrážkach] som si uvedomila, že toto hnutie pre ženy neprestavuje žiadnu hrozbu,“ napísala Rowlingová sarkasticky.

Známa anglická spisovateľka je pritom, ako pripomína Echo24, známa svojimi ľavicovými názormi.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 45 minútami

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred 2 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 2 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 3 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva