Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. júl 2021, 13:19

Na Madagaskare zmarili pripravovaný atentát prezidenta

V súvislosti s vyšetrovaním prípadu zadržali už viacero podozrivých z radov miestnych obyvateľov aj cudzincov.

Úrad generálnej prokurátorky Madagaskaru vo štvrtok oznámil, že sa mu podarilo prekaziť pripravovaný atentát na prezidenta Andryho Rajoelinu. Informovala o tom agentúra AFP.

V súvislosti s vyšetrovaním prípadu zadržali už viacero podozrivých z radov miestnych obyvateľov aj cudzincov. Podľa nemenovaných diplomatických zdrojov sú medzi nimi aj dvaja Francúzi.

„Niekoľko zahraničných občanov a občanov Madagaskaru bolo zatknutých v utorok 20. júla v rámci vyšetrovania útoku ohrozujúceho bezpečnosť štátu,"  uviedla vo vyhlásení zverejnenom v noci na štvrtok generálna prokurátorka Berthine Razafiarivonyová, ktorá prisľúbila objasnenie pozadia celého komplotu.

Policajné zložky tohto ostrovného štátu počas osláv dňa nezávislosti 26. júna oznámili, že prekazili pokus o atentát na svojho veliteľa, generála Richarda Ravalomanana, ktorý je zároveň pravou rukou prezidenta Rajoelinu, pripomína AFP.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Národná diaľničná spoločnosť tvrdí, že Útvaru hodnoty za peniaze predložila aktualizovanú analýzu pre stavbu druhej etapy severného obchvatu mesta Prešov. Uviedla to v reakcii na pondelkovú výzvu aktivistov z občianskeho združenia Náš Prešov, aby konala vo veci výstavby druhej etapy obchvatu mesta. (tasr)

pred 7 hodinami
pred 8 hodinami

Slovenský hydrometeorologický ústav upozorňuje na vysoké teploty najmä na juhu a východe Slovenska aj počas stredy. Pre viaceré regióny vydal výstrahy prvého stupňa. Teploty sa môžu vyšplhať na 33 až 34 stupňov Celzia. (tasr)

Inzercia

Inzercia