Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kultúra
27. október 2015

Benedikt XVI. ocenil knihu Vladimíra Palka

Palkova kniha vyšla v Nemecku už v štyroch vydaniach, emeritný pápež Benedikt mu napísal osobný list.

Benedikt XVI. ocenil knihu Vladimíra Palka

Kniha bývalého ministra vnútra Vladimíra Palka Levy prichádzajú. Prečo Európa a Amerika smerujú k novej tyranii vyšla po slovensky v roku 2012 a jej náklad sa okamžite rozobral. Kniha však zažíva úspech najmä v nemeckojazyčnom prostredí, napokon v nemeckom preklade vo vydavateľstve FE-Medien vyšli už štyri vydania. Autor obsah knihy pre nemecký trh upravil, skrátil časti týkajúce sa Slovenska a okrem predaja je často pozývaný na čítačky a prednášky, ktoré s knihou súvisia. Momentálne sa tiež pripravuje české vydanie knihy.

Celkom osobité uznanie však Vladimír Palko dostal pred pár dňami. Vatikánska nunciatúra mu doručila list od emeritného pápeža Benedikta XVI., ktorý v osobnom liste knihu ocenil a autorovi za jej napísanie poďakoval.

Vladimír Palko na otázku Postoja reagoval, že je emeritnému pápežovi „veľmi vďačný, je to väčšia česť, než som si zaslúžil,“ povedal.

Emeritný pápež sa – podľa informácií bývalého politika – k nemeckému vydaniu knihy dostal cez pomocného salzburského biskupa Andreasa Launa, ktorý ju pápežovi odporučil. Biskup Laun má ku Slovensku pomerne blízky vzťah, v septembri napríklad vystúpil na bratislavskom Národnom pochode za život.

Kniha Levy prichádzajú je druhou knihou Vladimíra Palka. Opísal v nej úpadok a krízu kresťansko-demokratických strán v posledných desaťročiach v Európe, počas vlády ktorých sa postupne schvaľovali zákony o umelom potrate, manželstve osôb rovnakého pohlavia či eutanázii. Palko v knihe pútavým spôsobom vylíčil viacero národných príbehov, v ktorých vystupujú dnes už legendárni politici, ktorých správanie sa až nápadne podobá. Okrem iného sa dotkol aj krízy v Cirkvi a ďalších citlivých tém a v závere ponúkol desať odporúčaní, ktoré by mohli viesť k obnove konzervatívnej politiky.

-jd-

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.