Ďuriš aj Hrošovský skórovali, ale Plzeň prehrala vo Viedni

Slovenský futbalový útočník Michal Ďuriš aj jeho krajan Patrik Hrošovský skórovali vo štvrtok v 3. kole skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2015/2016 do siete Rapidu Viedeň, ich Viktoria Plzeň však prehrala v Rakúsku 2:3.

V streleckej forme hrajúci Ďuriš v 12. minúte prekonala krajana v bráne domácich Jána Novotu, ale Rapid zápas otočil a v tabuľke E-skupiny je stále stopercentný. Hosťom nepomohol ani gól Hrošovského na 2:3.

Plný počet bodov má aj SSC Neapol, ktorý v D-skupine vyhral na ihrisku dánskeho FC Midtjylland 4:1. Slovenský špílmacher Marek Hamšík nastúpil v 60. minúte.

V A-skupine prehral bývalý európsky šampión Celtic Glasgow na ihrisku nórskeho Molde 1:3 a Fenerbahce zdolalo ďalšieho bývalého európskeho šampióna Ajax Amsterdam 1:0.