Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. október 2020, 15:00

Médiá

Rada pre vysielanie a retransmisiu začala správne konanie pre reláciu OTO 2020

Rada pre vysielanie a retransmisiu začala správne konanie pre reláciu OTO 2020

Zdroj - RTVS

Sťažnosť na hanobenie viery a náboženstva adresovalo licenčnej rade 95 divákov.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom minulotýždňovom zasadnutí rozhodla o začatí správneho konania voči RTVS v súvislosti s programom OTO 2020, ktorý verejnoprávna televízia odvysielala začiatkom septembra.  

Leitmotívom galavečera bol „boh showbiznisu“, ktorému sa napríklad nominovaní v kategórii spevák roka spovedali na toaletách zo svojich showbiznisových hriechov. O relácii sme písali aj na našich stránkach (tutu).

„Rade bolo doručených 95 sťažností na vysielanie programu OTO 20. ročník. Všetkých 95 sťažovateľov namietalo porušenie § 19 ods. 1 písm. b) zákona o vysielaní a retransmisii, ktorý sa týka hanobenia na základe viery a náboženstva,“ povedala pre Postoj hovorkyňa RVR Ivana Čaučíková.

„Jeden sťažovateľ okrem tohto ustanovenia namietal aj možné porušenie povinnosti zachovať vo vysielaní pluralitu názorov a všestrannosť informácií, keďže okrem Rímskokatolíckej cirkvi nebola zosmiešnená žiadna iná cirkev. Rada však vyhodnotila, že v programe nezazneli také informácie, pre ktoré by bolo nutné odvysielať aj informácie z iného názorového či hodnotového spektra, preto bola sťažnosť v tomto bode vyhodnotená ako neopodstatnená,“ uviedla Čaučíková.  

Po prijatí uznesenia o začatí správneho konania bude mať vysielateľ možnosť na vyjadrenie. „Rada následne na základe zhromaždených podkladov buď uloží vysielateľovi sankciu za porušenie zákona, alebo správne konanie zastaví,“ dodala hovorkyňa RVR.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 48 minútami

Návrh poslanca Alojza Baránika (SaS), aby verejnú kontrolu nad činnosťou prokuratúry vykonávali parlament a vláda alebo v jej mene člen vlády, skritizovala Generálna prokuratúra, Rada prokurátorov, Slovenská advokátska komora aj predseda Smeru Robert Fico.

pred hodinou

Brazílsky futbalista Neymar z Paríža St. Germain vyjadril túžbu opäť si zahrať v jednom tíme s Lionelom Messim. O jeho osude môžu viac napovedať voľby nového prezidenta FC Barcelona, ktoré sa uskutočnia 24. januára. Katalánci hľadajú nového šéfa po tom, ako v auguste odstúpil z funkcie Josep Maria Bartomeu.

pred 2 hodinami

Bez známok života našli ešte v utorok zamestnanca čističky odpadových vôd spoločnosti Energoaqua v českom Rožnove pod Radhoštěm, ktorú vyšetrujú v súvislosti s možnou kontamináciou neďalekej rieky Bečva. V rieke sa pritom v stredu po viac ako dvoch mesiacoch opäť objavili mŕtve ryby.

pred 3 hodinami

Vyšetrovateľ NAKA podá dozorujúcemu prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry podnet na väzobné stíhanie policajného exprezidenta Milana Lučanského a ďalších osôb z prijímania úplatku, ktoré boli zadržané a obvinené v rámci akcie Judáš.

pred 3 hodinami

Talianska vláda sa dohodla na zavedení prísnych obmedzení v oblasti cestovania, ktoré budú v krajine v platnosti počas vianočných a novoročných sviatkov. V období od 21. decembra do 6. januára bude platiť zákaz cestovať medzi jednotlivými talianskymi regiónmi. Výnimkou bude cestovanie za prácou, zo zdravotných dôvodov a v iných mimoriadnych situáciách.