Srholec opustil nemocnicu. Som na konci so silami, povedal novinám

Vážne chorý kňaz Anton Srholec odišiel z nemocnice a pripravuje sa na svoj odchod. Píše o tom denník Plus Jeden deň, ktorý Srholca navštívil doma.

Denník pripomína, že Srholcovi diagnostikovali pred pár mesiacmi nádor na pľúcach. Podstupoval chemoterapiu, ktorá mu najskôr zdravotný stav zlepšovala. Po mesiaci sa však situácia zhoršila a kňaz sa utiahol k rehoľnej sestre, ktorá ho ošetruje.

„Myslel som, že to mám iba v pľúcach, chodil som na chemoterapiu. A objavili to vo všetkých kostiach. To je už koniec. Tak sa pripravujem nejako to ukončiť,“ priznal Pluske. Dodal, že s chorobou už nebojuje.

„Celkovo to už vzdávam. Ja už nebudem schopný urobiť nejaký zmysluplný rozhovor, čo by obohatil ľudí,“ povedal. Pre slabú imunitu už neprijíma návštevy. Novinárom povedal, že nemá síl ani si zaspomínať.

„Nie, to už nevládzem urobiť. Už som na konci so silami,“ vyjadril sa Srholec. Ľuďom adresoval aspoň niekoľko slov: „Človek má myslieť už od rána, kde bude večer spať. A ja som si celý život tak nejako pripravoval. Človek musí dať životu zmysel, aby ho napĺňal každý deň, tvorbou, zmyslom, zápasom o spravodlivejší svet.“

-rp-
Foto: TASR/Martin Turanovič

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo