Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
06. december 2019

Vedrá hnoja komunistického trolla

Z úcty k obetiam komunistického režimu jednoducho nesmieme ostať ticho.
Vedrá hnoja komunistického trolla

Ľuboš Blaha. Foto – TASR/Jakub Kotian

Pre súdruha Ľuboša, kandidáta číslo 11 istej strany, bol uplynulý mesiac mentálne dosť náročný. Tridsiate výročie porážky totalitnej komunistickej mašinérie musí byť pre človeka, ktorý aj spáva s pionierskou šatkou, skutočne náročné obdobie.

Nie, nie som jeho sledovateľom, tobôž priateľom, len som sa náhodou dostal k statusu, ktorým reagoval na výročie Nežnej revolúcie.

Aby sme si rozumeli: mnohé mohlo a malo byť inak a lepšie. Čo si budeme hovoriť, veď len chamraď tohto trolla nám tu dvanásť rokov vytvárala systém, v ktorom sa veselo rozkrádalo a vytváralo krytie pre „našich ľudí“. Je mi jedno, že tento človek velebí komunizmus a socializmus.

Ale je neakceptovateľné, ak sa tento človek vysmieva z obetí komunistického režimu. Vyššie spomenutý status je prevzatým mémom so sloganom: Žime tak, aby Martin Šmíd nezomrel nadarmo! A k nemu zväzák Ľuboš píše: „Ono to totiž vystihuje celú tú faloš a liberálne klamstvá o vraždiacich komunistoch a nevinných obetiach. V skutočnosti komunisti pomáhali ľuďom, vyčistili Česko-Slovensko od mafiánov a oligarchov a nie, žiaden Šmíd nezomrel...“

Prečítajte si tiež:
Keď je všetko dostupné, ťažko sa hovorí nie Zdieľať

Čo nám to tento vraj socialista podsúva? Reči o vraždiacich komunistoch a nevinných obetiach sú falšou a liberálnym klamstvom? Vidíme a chápeme správne? Aby bolo jasné, tieto slová by si nikdy nedovolil povedať tvárou v tvár politickým väzňom. Dokáže ich vyprsknúť len na facebooku. Tento troll by si zaslúžil pohľad do tváre každej jednej obeti komunizmu a ohromné opovrhnutie k tomu.

Ale okrem toho tu máme aj Trestný zákon, ktorý hovorí, že „Kto verejne popiera, spochybňuje, schvaľuje alebo sa snaží ospravedlniť holokaust, zločiny režimu založeného na fašistickej ideológii, zločiny režimu založeného na komunistickej ideológii alebo zločiny iného podobného hnutia, ktoré násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy smeruje k potlačeniu základných práv a slobôd osôb, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.“

Inzercia

Je neuveriteľné, ako je schvaľovanie komunizmu a popieranie a relativizácia jeho zločinov prehliadaná.

Pred časom v českej televízii zaznelo toto:

Svojich študentov, maturantov, som sa opýtal, či si myslia, že to je prehnaný opis života v komunizme. 15 % z nich si myslí, že áno. A až 42 % si myslí, že komunizmus je dobrá idea, ktorú len jeho predstavitelia pokazili.

Z úcty k obetiam komunistického režimu jednoducho nesmieme ostať ticho.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.