Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. október 2019, 13:20

Daimler musí zvolať ďalšie vozidlá do servisov pre manipuláciu s emisiami

Daimler musí zvolať ďalšie vozidlá do servisov pre manipuláciu s emisiami

FOTO TASR/AP

Dôvodom je podozrenie, že sú tiež vybavené nelegálnou technológiou na manipuláciu s emisiami.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Nemeckému koncernu to nariadil spolkový úrad pre motorovú vozidlá KBA, uviedol v piatok večer Daimler. Dodal, že bude naďalej spolupracovať s úradmi, avšak odvolá sa proti rozhodnutiu, keďže spomínanú emisnú technológiu nepovažuje za nelegálnu.

Nie je jasné, koľkých vozidiel by sa zvolávacia akcia mala dotknúť. Daimler, ktorý vyrába autá značky Mercedes-Benz, uviedol, že ide o stredne veľké šesťciferné číslo (okolo 500-tisíc), z toho približne 260-tisíc starších dodávok Sprinter. Zvolávacia akcia sa týka vozidiel s motorom OM651.

Daimler musel už vlani zvolať v Európe do servisov asi 680-tisíc dieselových vozidiel. KBA potom v tento rok júni nariadil koncernu zvolať ďalších 60-tisíc áut.

V septembri dostal Daimler pokutu vo výške 870 miliónov eur v súvislosti s manipuláciou s emisiami dieselových áut. Nemecká prokuratúra to zdôvodnila tým, že Daimler zanedbal svoje povinnosti v oblasti dohľadu a homologizoval dieselové vozidlá, ktoré naplnili emisné normy.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 31 minútami

Novou výkonnou riaditeľkou Slovenského národného strediska pre ľudské práva sa stala sociologička a odborníčka na rodovú rovnosť Silvia Porubänová. Do funkcie ju v piatok zvolila správna rada strediska. 

pred 2 hodinami

Zatiaľ nemáme finálnu verziu opatrení, v pondelok bude zasadať krízový štáb. Pravdepodobne nastanú zmeny v nosení rúšok na školách, no pribudnú aj opatrenia v rámci hromadných podujatí,“ povedal hlavný hygienik Ján Mikas po zasadnutí Pandemickej komisie.  

 

pred 3 hodinami

Bývalý obchodný riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Tomáš Klouček zostáva vo väzbe. Senát Najvyššieho súdu na neverejnom zasadnutí nevyhovel jeho sťažnosti proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu ponechať ho vo väzbe. Klouček je obvinený z prijímania úplatku a legalizácie príjmu.