Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2019, 19:20

Kladivár Lomnický obsadil na MS v atletike konečné 18. miesto

Kladivár Lomnický obsadil na MS v atletike konečné 18. miesto

Slovenský kladivár Marcel Lomnický v kvalifikácii v hode kladivom na MS v atletike v katarskej Dauhe 1. októbra 2019. FOTO TASR - Martin Baumann

Pri prvom pokuse hodil 73,51 m, v druhom o 50 cm menej.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Slovenský kladivár Marcel Lomnický nepostúpil do finále na atletických majstrovstvách sveta v Dauhe. V kvalifikácii hodil 73,51 m a obsadil celkovo 18. priečku.

Do súťaže nastúpil ako trinásty muž svetových tabuliek. Pri prvom pokuse hodil 73,51 m, v druhom o 50 cm menej. Lomnický si vylosoval poslednú pozíciu zo všetkých kladivárov, takže pred tretím pokusom vedel, že na postup musí aspoň vyrovnať výkon 76,22 Katarčana El Seifyho.

V tejto sezóne pritom hranicu 76 metrov prehodil iba dvakrát. Hod mu nevyšiel, keď ho nasmeroval do ochrannej siete.

Lomnický nepostúpil do finále rovnako ako pred dvoma rokmi v Londýne, keď obsadil prvú nepostupovú priečku. Medzi jeho najlepšie výsledky na šampionátoch zostávajú ôsme miesta z MS 2013 a 2015.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami
pred 8 hodinami

Futbalisti Slovana Bratislava sa stali víťazmi Slovenského pohára. Vo finále si zverenci trénera Jána Kozáka ml. poradili s MFK Ružomberok 1:0 a získali prestížne double. O víťazstve „belasých“ rozhodla úspešná penalta slovinského útočníka Alena Ožbolta v 48. minúte. Slovan vyhral Slovenský pohár rekordný 16-krát a tento výsledok tiež rozhodol o tom, že sa budúci týždeň bude hrať ligová baráž o Európsku ligu UEFA. (TASR)

pred 9 hodinami

Vyše tri milióny Američanov mali doposiaľ pozitívny výsledok testu na koronavírus, oznámil americký viceprezident Mike Pence. "Doposiaľ sme otestovali viac ako 39 miliónov Američanov," povedal Pence novinárom a dodal, že z ochorenia sa v krajine vyliečilo už 1,3 milióna ľudí. Spojené štáty sú najviac zasiahnutou krajinou na svete, kde ochoreniu podľahlo už vyše 130-tisíc ľudí. (TASR)

pred 11 hodinami

Slovenské hádzanárky sa v prvej fáze európskej kvalifikácie MS 2021 stretnú v 1. skupine s Ukrajinou, Izraelom a Luxemburskom. Rozhodol o tom stredajší žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni. (TASR)