Počet migrantov prichádzajúcich do EÚ naďalej klesá, uvádza Frontex

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Počet migrantov prichádzajúcich do EÚ naďalej klesá, uvádza Frontex

Ilustračné foto - TASR/AP

Frontex eviduje za prvé štyri mesiace tohto roka približne 24-tisíc prípadov nezákonného prekročenia hraníc krajín EÚ, čo je o 27 percent menej než za rovnaké obdobie roka 2018.

Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) v utorok oznámila, že bilancia nepovolených vstupov migrantov do krajín Európskej únie má naďalej klesajúci trend.

Podľa vyhlásenia, ktoré priniesla tlačová agentúra AP, bolo počas apríla zaznamenaných 4 900 prípadov "nezákonného prekročenia hranice", čo predstavuje oproti predchádzajúcemu mesiacu pokles o 19 percent.

Celkove Frontex eviduje za prvé štyri mesiace tohto roka zhruba 24 200 takýchto prípadov - o 27 percent menej než za rovnaké obdobie roka 2018.

Viac ako polovicu ilegálnych migrantov zachytili v apríli v oblasti východného Stredomoria. Štvrtinu z nich tvorili Afganci, zatiaľ čo každý piaty bol občanom Turecka, ktoré je kandidátom na členstvo v EÚ.

Strednou časťou Stredozemného mora, kadiaľ kedysi viedla najrušnejšia migračná trasa do Európy, prechádzalo v apríli len niečo vyše 200 migrantov. Z porovnania celého štvormesačného obdobia vychádza medziročný pokles o 91 percent.

Otázka, ako zvládnuť prílev migrantov, uvrhla EÚ v roku 2015 do politickej krízy, uviedla AP. Prieskumy podľa nej ukazujú, že migrácia je rozhodujúcou témou v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. - 26. mája.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Novinka z vydavateľstva

Na pleciach obrov

Veľké pravdy viery, ako o nich meditovali a ako ich žili cir...

Na sklade. Odosielame ihneď.

O knihe
Cena u nás: 9,27 €

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo