Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
21. september 2018

Deti prosia za svet bez vojen

O mesiac sa deti z celého sveta môžu stať aktérmi v medzinárodnom dianí a ponúknuť svetu riešenie nepokojov a konfliktov.
Deti prosia za svet bez vojen

Vo štvrtok 18. októbra o 9.00 miestneho času sa deti z viac ako 70 krajín zapoja do iniciatívy s názvom Milión detí sa modlí ruženec, v ktorej budú prosiť o pokoj a jednotu vo svete. Deti zo Slovenska pozýva k účasti národná kancelária pápežskej nadácie ACN – Aid to the Church in Need (ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi).

Medzinárodná iniciatíva má svoj pôvod v juhoamerickej Venezuele. Od svojho vzniku v roku 2005 nadobúda stále viac priaznivcov a účastníkov a hoci sa iniciatíva volá Milión detí sa modlí ruženec, v skutočnosti sa 18. októbra 2018 bude modliť nie jeden, ale niekoľko miliónov detí na celom svete. V minulom roku sa k nej pripojili aj tisíce detí z celého Slovenska. Spoločne sa modlili v školách na hodinách náboženstva, v školských kluboch, v miestnych kaplnkách a kostoloch.

Vďaka iniciatíve sa zjednotia deti z celého sveta – tie, ktoré poznajú vojnu len zo záberov v televízii, spolu s tými, pre ktoré je ozbrojený konflikt každodennou realitou. Hlas modlitby za pokojné a radostné detstvo bez násilia a nepokojov sa tak spoločne ozve zo škôl, kostolov, utečeneckých táborov, sirotincov či detských nemocníc.

ACN Slovensko pozýva k účasti všetky školy a škôlky spoločne s farnosťami a rehoľnými spoločenstvami. K deťom sa môžu pridať otcovia a mamy, starí rodičia, trpiaci a chorí – všetci, ktorí chcú vyprosovať pokoj ľudského srdca i pokoj sveta. Výzvu adresovala pápežská nadácia všetkým biskupstvám a arcibiskupstvám na Slovensku, Kongregácii vyšších rehoľných predstavených, vedúcim Odborov školstva jednotlivých krajov SR, Združeniu katolíckych škôl Slovenska a niektorým detským a mládežníckym organizáciám.

Všetci záujemcovia majú možnosť prihlásiť sa do iniciatívy prostredníctvom internetovej stránky www.miliondeti.sk. Na stránke si zároveň môžu objednať informačné, didaktické aj propagačné materiály spojené s iniciatívou Milión detí sa modlí ruženec.

Inzercia

Odporúčame

Moje srdce zvíťazí (recenzia)

Moje srdce zvíťazí (recenzia)

Fenomén Medžugorie. Niektorými odmietané, inými vyzdvihované. Do týchto protichodných názorov zaznievajú slová: “Volám sa Mirjana. Viac než 35 rokov sa mi zjavuje Panna Mária. Nemôžem to povedať otvorenejšie.“

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.