Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. september 2018

OĽaNO: Á. Érsek by mal vymeniť manažmenty štátnych železničných firiem

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) by mal vymeniť manažmenty štátnych železničných firiem. Vyzvali ho k tomu na stredajšej tlačovej konferencii v parlamente predstavitelia opozičného hnutia OĽaNO.

Podľa nich sú na čele týchto firiem "nekompetentní politickí nominanti, ktorí nemajú skúsenosti zo železničného sektora". "Dôsledkom tohto zlého manažmentu je zlá organizácia práce, katastrofálna údržba, nejasné hospodárenie a každodenné meškania, na ktoré doplácajú cestujúci," opísal poslanec hnutia Ján Marosz.
      

Pripomenul zároveň aj nehody na železniciach, ktorých pribúda najmä v poslednom čase. Ide napríklad o požiare rušňov či prípady pretrhnutia vlakov.
      

Železnice potrebujú podľa Marosza odborníkov, musia im šéfovať manažéri s dlhoročnou praxou na železnici. "Ak pán minister na tieto naše výzvy nebude reagovať, tak budeme hľadať v opozícii podporu na jeho odvolanie v Národnej rade (NR) SR," zdôraznil Marosz.
      

Železnice sú zároveň podľa jeho slov čiernou dierou, kam sa lejú peniaze daňových poplatníkov. Od roku 2014 do roku 2017 sa totiž podľa hnutia strata osobného dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko síce znížila o necelé tri milióny eur, dotácia štátu sa pre túto firmu však zvýšila o 33 miliónov eur.
      

Podľa hovorkyne Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martiny Pavlikovej nevidí generálny riaditeľ spoločnosti Martin Erdössy dôvod na odstúpenie zo svojej funkcie. "Nie je si vedomý žiadneho pochybenia," uviedla Pavliková.

Inzercia

Odporúčame

V roku 2017 zomrelo viac ako šesť miliónov detí

V roku 2017 zomrelo viac ako šesť miliónov detí

V roku 2017 zomrelo na svete 6,3 milióna detí mladších ako 15 rokov. Úmrtiu väčšiny z nich sa dalo zabrániť. Vyplýva to zo správy, ktorú v utorok zverejnil na svojej internetovej stránke Detský fond OSN (UNICEF).