Slovensko.Digital a Transparency International budú spolupracovať

Občianske združenie Slovensko.Digital a Transparency International Slovensko sa zaviazali k vzájomnej spolupráci pri poskytovaní pomoci oznamovateľom korupcie.

V stredu podpísali memorandum o spolupráci, informovalo Slovensko.Digital.

Podpora oznamovateľov korupcie a nekalého konania je aj ústrednou myšlienkou iniciatívy Stojíme za odvážnymi, ktorú realizuje TIS.

"Teší nás, že popredné IT spoločnosti v Slovensko.Digital sa touto cestou pridali k nášmu programu Stojíme za odvážnymi a chcú podporovať oznamovateľov korupcie v štátnom IT. Pridávajú sa tak k viac ako 700 firmám, ktoré už podporili našu výzvu," priblížil Gabriel Šipoš, riaditeľ TIS.

Obe združenia sa v memorande zaväzujú poskytovať expertné a právne poradenstvo najmä v súvislosti so zákonom o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a zákonom o verejnom obstarávaní.

Zároveň chcú pomáhať oznamovateľom uchádzať sa o zamestnanie u niektorého zo zamestnávateľov zapojených do výzvy.

"Vyzývame týmto všetkých pracovníkov v štátnom IT, aby sa nebáli osloviť nás alebo Transparency International so žiadosťou o právnu alebo inú pomoc, ak prichádzajú do kontaktu s nekalými praktikami a korupciou," vyhlásil výkonný riaditeľ Slovensko.Digital Ján Hargaš.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo