Taliansky topžurnalista odmieta protikresťanské postoje popredných svetových organizácií

Vittorio Messori obviňuje radikálne environmentálne skupiny z prezentovania ideológie blízkej pohanstvu

RÍM, Taliansko, 23.február 2007 (LifeSiteNews.com) – Medzinárodne rešpektovaný žurnalista a spisovateľ Vittorio Messori nedávno ostro odsúdil vrcholné medzinárodné mimovládne organizácie, korporácie a lobistické združenie za ich anti-katolicizmus. Povedal, že organizácie „nenávidia kresťanstvo pre nostalgiu za pohanstvom“.

V talianskych novinách La Stampa nasmeroval Messori svoje obvinenia na Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aktivistov za homosexuálne práva, farmaceutické korporácie a environmentálne združenia. Nazval ich anti-katolíckymi „lobby“, informovala 22.februára 2007 agentúra Catholic World News.

„Činnosť týchto vplyvných nátlakových skupín nie je zameraná iba proti manželstvu a rodine z perspektívy viery, ale aj proti akejkoľvek etickej a morálnej záležitosti Cirkvi,“ povedal Messori. Za obzvlášť zhubného škodcu označil Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), ktorá bola „politicky korektná“ radikálna liberálna organizácia podporujúca „antikoncepciu, potraty a prenatálne testovanie za účelom eliminovania deformovaných ľudských plodov.“

Radikálne environmentálne hnutia propagujú ideológiu tesne spojenú s pohanstvom a nepriateľskú voči katolíckej morálke, podobne ako to robia niektoré slobodomurárske organizácie v Latinskej Amerike, uviedol V.Messori.

Messoriho zoznam zahŕňa „veľké homosexuálne organizácie, mnohé z anglicky hovoriaceho sveta. Ako všetky menšiny, gayovia často bojujú medzi sebou vo svojich komunitách, ale hlavne v Spojených štátoch prekonali vlastné nezhody vďaka prakticky jednoznačnej averzii voči ´pápežskej´ etike.“

Taktiež poukázal na vplyv „obrovského farmaceutického priemyslu,“ ktorý získava masívne príjmy z predaja antikoncepčných piluliek, kondómov a liečiv, ktoré prestupujú morálne učenie Cirkvi.

Popri útokoch na Cirkev od nepriateľských organizácií, Messori povedal, že Cirkev čelí aj útoku zvnútra. „Niekedy mám dojem, že pápež je generál bez oddielov,“ povedal.

„Dnes sme svedkami isté druhu skrytej schizmy medzi veriacimi, ktorí bez toho, aby to verejne dávali najavo, nedodržiavajú v súkromí morálne normy Cirkvi,“ tvrdí Messori. „Sú ľudia, ktorí, ak by ste sa ich spýtali, hovoria, že sú katolíci, dokonca chodia na svätú omšu, ale nenasledujú nariadenia sexuálnej a rodinnej etiky. To zahŕňa všetko od používania antikoncepcie po akceptovanie rozvodu, spolužitie mimo manželstva, homosexualitu a dokonca i potrat.“

Gudrun Schultz
Zdroj: LifeSiteNews.com
Originál: http://www.lifesite.net/ldn/2007/feb/07022304.html

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo