Ako Mária Terézia predbehla dobu

Habsburskí vládcovia uvádzali späť do praxe mnohotvárnosť cirkvi, ku ktorej sa západná cirkev opäť prihlásila až na Druhom vatikánskom koncile.

Habsburskí vládcovia uvádzali späť do praxe mnohotvárnosť cirkvi, ku ktorej sa západná cirkev opäť prihlásila až na Druhom vatikánskom koncile.

Kongregácia pre východné cirkvi jubiluje, prefekt Sandri navštívil Rumunsko

Aktuálne vydanie rubriky Z kresťanského Východu sa venuje najmä storočnici vatikánskej Kongregácie pre východné cirkvi a dianiu v pravoslávnom Rumunsk...

Aktuálne vydanie rubriky Z kresťanského Východu sa venuje najmä storočnici vatikánskej Kongregácie pre východné cirkvi a dianiu v pravoslávnom Rumunsku.

Ruská pravoslávna cirkev si pripomenie obnovenie Moskovského patriarchátu

V novom vydaní rubriky Z kresťanského Východu sa pozrieme nielen do Moskvy, ale aj na úsilie náboženských predstaviteľov Arménska a Azerbajdžanu zmier...

V novom vydaní rubriky Z kresťanského Východu sa pozrieme nielen do Moskvy, ale aj na úsilie náboženských predstaviteľov Arménska a Azerbajdžanu zmierniť napätie okolo Náhorného Karabachu.

Moskovskí rímskokatolíci zaznamenali malé víťazstvo (Z kresťanského Východu)

V aktuálnom vydaní rubriky Z kresťanského Východu sa pozrieme na rozvoj ekumenických vzťahov medzi pravoslávnymi a katolíkmi aj na cestu Tawadrosa II....

V aktuálnom vydaní rubriky Z kresťanského Východu sa pozrieme na rozvoj ekumenických vzťahov medzi pravoslávnymi a katolíkmi aj na cestu Tawadrosa II. na Ďaleký východ.