Manifestácia za život a spravodlivú spoločnosť pre všetkých

V stredu 21. marca o 17:00 sa na Hviezdoslavovom námestí uskutoční manifestácia za život a spravodlivú spoločnosť pre všetkých.

Pred tridsiatimi rokmi sa na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave odohrala veľká sviečková manifestácia. Tisícky ľudí vydali svedectvo o živote v spravodlivosti a pravde. V tichu sa modlili pri zapálených sviečkach za náboženskú a občiansku slobodu a tak urobili prvý rozhodujúci krok k slobodnej spoločnosti pre všetkých.

Pri príležitosti osláv 30. výročia sviečkovej manifestácie a aj Dňa počatého dieťaťa sa 21. marca o 17:00 na Hviezdoslavovom námestí uskutoční manifestácia za život a spravodlivú spoločnosť pre všetkých. Manifestácia chce aktualizovať odkaz sviečkovej manifestácie pre dnešok. Jej cieľom je manifestovať a vyjadriť rozhodný postoj v prospech ochrany ľudského života od počatia, za život v slobode a  pravde  a za spravodlivosť vo všetkých sférach spoločenského a politického života. Jednotlivé tézy sú rozpísané v manifeste, ktorý je uverejnený na web stránke k podujatiu, (www.bratislavazazivot.sk) a ktorý ako signatári podporili viaceré osobnosti z oblasti kultúry a občianskeho života. Manifest je možné podporiť aj cez portál citizen go

Na pódiu počas manifestácie vystúpia osobnosti predovšetkým z radov kresťanov angažujúcich sa v témach ochrany života, rozvojovej a humanitárnej pomoci, boja proti korupcii, kresťanskej kultúry a občianskeho života, medzi iným napríklad: František Mikloško, Vladimír Krčméry, Marcela Dobešová, Patrik Daniška, Timotej Križka, Marek Michalčík, Iva Mrvová, Juraj Šúst a ďalší. Manifestáciu podporia svojimi hudobnými vystúpeniami Janais, Miro Jilo (koncert pre rodiny s deťmi na motívy života a slobody, ktorý začne už o 16:30), Peter Janků a Peter Šulek. 

Manifestáciu organizuje Spoločenstvo Ladislava Hanusa (SLH) a Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku (HFI). Podporujú ju ako partneri Fórum kresťanských inštitúcii (FKI), Fórum života a Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Je začiatkom osláv 30. výročia sviečkovej manifestácie, ktoré budú pokračovať rôznymi podujatiami cez víkend. Všetky spája motto osláv – Spolu za slobodu.  

Viac informácii o manifestácii: www.bratislavazazivot.sk  

FB event k podujatiu: https://www.facebook.com/events/170642543729617/ 

Viac informácii o všetkých podujatiach v rámci osláv 30. výročia: https://www.facebook.com/Svieckovamanifestacia/ 

Kontakt: Juraj Šúst, juraj.sust@gmail.com 0907 077 749

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo