Koho nasledujeme?

Koho nasledujeme?

8. ročník Bratislavských Hanusových Dní sa uskutoční 26. apríla až 3. mája 2019 v Divadle Malá scéna STU v Bratislave.

Festival opäť prinesie do Bratislavy svetoznámych rečníkov,  diskusie, prednášky a multižánrové podujatia na priesečníku kresťanstva a súčasnej spoločnosti.

Budeme hľadať odpovede na otázky, komu v našom živote veríme? Na čo sa spoliehame? Čo je v našom živote, osobnom i spoločenskom, to najdôležitejšie? Jednoducho Koho nasledujem(e)?  Podľa riaditeľa festivalu Juraja Šústa BHD 2019 chce v tomto ročníku „konfrontovať mnohých falošných bohov (úspech, ego, verejná mienka, technologický pokrok… so skutočným Bohom“.

Ako hlavní rečníci na festivale vystúpia: americký intelektuál a novinár, autor svetoznámej knihy Benediktova voľba Rod Dreher, oxfordský filozof a jeden z najrešpektovanejších konzervatívnych filozofov súčasnosti profesor John Finnis, zakladateľka a prezidentska iniciatívy Culture of Life Africa, autorka knihy Target Africa - Ideological Neocolonialism in the Twenty-First Century Obianuju Ekeocha a jeden z najznámejších poľských konzervatívnych intelektuálov, zakladateľ a šéfredaktor časopisu Teologia Politiiczna Dariusz Karlowicz.

Bratislavské Hanusove Dni sú mestský kultúrno-akademický festival, ktorý organizuje Spoločenstvo Ladislava Hanusa. Festival sa snaží priniesť témy, ktoré reagujú na výzvy dneška. Jeho cieľom je vyvolávať diskusiu, riešiť konkrétne problémy, pristupovať k jednotlivým oblastiam odvážne, no zároveň s pochopením a úctou. Usilujeme sa o to, aby všetky podujatia prinášali zmysel pre dnešného človeka, chceme spájať vieru s rozumom, inšpirovať pre hľadanie pravdy a ukázať, že kresťanstvo „nie je spomienkou na minulosť, ale veľmi živou a skutočnou realitou“. aby diskutujúci prejavovali voči sebe a svojim názorovým oponentom rešpekt.

Organizátorom podujatia je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, ktorého poslaním je prinášať Krista a evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 16 rokov sa o to usilujeme systematickou formáciou mladých lídrov a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach verejného života.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predstihu priamo tu.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo