Koho nasledujeme?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Koho nasledujeme?

8. ročník Bratislavských Hanusových Dní sa uskutoční 26. apríla až 3. mája 2019 v Divadle Malá scéna STU v Bratislave.

Festival opäť prinesie do Bratislavy svetoznámych rečníkov,  diskusie, prednášky a multižánrové podujatia na priesečníku kresťanstva a súčasnej spoločnosti.

Budeme hľadať odpovede na otázky, komu v našom živote veríme? Na čo sa spoliehame? Čo je v našom živote, osobnom i spoločenskom, to najdôležitejšie? Jednoducho Koho nasledujem(e)?  Podľa riaditeľa festivalu Juraja Šústa BHD 2019 chce v tomto ročníku „konfrontovať mnohých falošných bohov (úspech, ego, verejná mienka, technologický pokrok… so skutočným Bohom“.

Ako hlavní rečníci na festivale vystúpia: americký intelektuál a novinár, autor svetoznámej knihy Benediktova voľba Rod Dreher, oxfordský filozof a jeden z najrešpektovanejších konzervatívnych filozofov súčasnosti profesor John Finnis, zakladateľka a prezidentska iniciatívy Culture of Life Africa, autorka knihy Target Africa - Ideological Neocolonialism in the Twenty-First Century Obianuju Ekeocha a jeden z najznámejších poľských konzervatívnych intelektuálov, zakladateľ a šéfredaktor časopisu Teologia Politiiczna Dariusz Karlowicz.

Bratislavské Hanusove Dni sú mestský kultúrno-akademický festival, ktorý organizuje Spoločenstvo Ladislava Hanusa. Festival sa snaží priniesť témy, ktoré reagujú na výzvy dneška. Jeho cieľom je vyvolávať diskusiu, riešiť konkrétne problémy, pristupovať k jednotlivým oblastiam odvážne, no zároveň s pochopením a úctou. Usilujeme sa o to, aby všetky podujatia prinášali zmysel pre dnešného človeka, chceme spájať vieru s rozumom, inšpirovať pre hľadanie pravdy a ukázať, že kresťanstvo „nie je spomienkou na minulosť, ale veľmi živou a skutočnou realitou“. aby diskutujúci prejavovali voči sebe a svojim názorovým oponentom rešpekt.

Organizátorom podujatia je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, ktorého poslaním je prinášať Krista a evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 16 rokov sa o to usilujeme systematickou formáciou mladých lídrov a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach verejného života.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predstihu priamo tu.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo