Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. október 2016

Zemanov neskorý prílet do Bratislavy preverí ministerstvo dopravy

Český minister dopravy Dan Ťok (ANO) preverí, kto 13. októbra spôsobil neskorý prílet českej delegácie do Bratislavy na pohreb exprezidenta Michala Kováča

Informáciu dnes priniesol spravodajský server Novinky.cz. Hovorca prezidenta Miloša Zemana Jiří Ovčáček za vinníka označil zlé počasie a dispečerov Riadenia letovej prevádzky ČR (RLP). To však RLP, ktoré spadá pod rezort dopravy, zásadne odmieta.

"Minister Ťok tú vec preverí a o výsledku bude 21. októbra informovať pri prijatí u prezidenta Zemana," povedal v pondelok hovorca ministerstva Tomáš Neřold s tým, že stretnutie Ťoka so Zemanom bolo na 21. októbra naplánované už skôr a s bratislavskou kauzou nesúvisí.

Riadenie letovej prevádzky ČR naďalej popiera, že by jeho dispečeri zavinili oneskorenie prezidentovho špeciálu.

"Naše vyjadrenie, že lietadlo s českou delegáciou nebolo na pražskom letisku žiadnym spôsobom zdržané a že pri lete nepanovalo zlé počasie, zostáva v platnosti," potvrdil v pondelok hovorca RLP Richard Klíma.

Ovčáčkovo zdôvodnenie spochybnila aj hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Českému rozhlasu Ovčáček v piatok oznámil, že prezidentský let netradične štartoval namiesto z vojenského letiska Praha-Kbely z Letiska Václava Havla.

"Podľa informácií, ktoré zatiaľ máme, dalo RLP prednosť inému letu. Prezidentský let tak musel čakať na odletovej dráhe," vyhlásil Ovčáček. A serveru Aktuálně.cz povedal, že na meškaní sa podieľalo počasie a nepriaznivú úlohu zohralo aj Riadenie letovej prevádzky.

Či Ovčáčkove slová na adresu RLP zodpovedajú skutočnej situácii, má teda teraz zistiť Ťok. V každom prípade však bolo zbytočným rizikom naplánovať cestu do Bratislavy bez väčšej časovej rezervy, aj keď to podľa Zemanovho hovorcu vyplývalo z dohody so slovenskou stranou.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.