Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. jún 2016

Air France ruší pre štrajk pilotov vyše 80 percent sobotných letov

Letecká spoločnosť Air France oznámila, že sa rozhodla pre štrajk pilotov zrušiť vyše 80 percent letov naplánovaných na sobotu, ktorý je druhým dňom futbalových ME vo Francúzsku. Informovala o tom agentúra dpa.

Štrajk sa dotkne štvrtiny letov na stredne dlhých trasách z a do Paríža a 90 percent letov na dlhých trasách a vnútroštátnych linkách. Spoločnosť zároveň varovala pred možnými meškaniami a rušeniami letov na poslednú chvíľu.
      

Výkonný riaditeľ Air France Frederic Gagey už vo štvrtok povedal, že jeho spoločnosť pilotom v rámci dlhotrvajúceho sporu ohľadne pracovných podmienok ponúkla nový návrh, odborári ho však neprijali.
      

Odborové zväzy francúzskych pilotov zvolali od 11. do 14. júna štrajk kolidujúci s EURO 2016. Gagey uviedol, že Air France sa bude snažiť čo najviac zmierniť dopad štrajku na futbalových fanúšikov. Príčinou pretrvávajúcej vlny štrajkov vo Francúzsku je nesúhlas odborárov s vládou navrhovanými zmenami v zákonníku práce, ktoré podľa nich narušujú sociálnu ochranu zamestnancov.
      

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.