Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. jún 2016

Šéf Suzuki odstúpi pre škandál s testami spotreby paliva

Výkonný riaditeľ japonskej automobilky Suzuki oznámil, že rezignuje na svoju funkciu. Dôvodom je škandál spojený s používaním nevhodných metód testovania spotreby paliva. Informovali o tom agentúra Reuters a denník Wall Street Journal.

Osamu Suzuki (86), jeden z najdlhšie pôsobiacich šéfov v automobilovom priemysle, dnes oznámil, že v dôsledku škandálu odstúpi z funkcie výkonného riaditeľa. Čo sa týka druhej funkcie predsedu správnej rady, v tej zotrvá, nakoľko, ako povedal, nechce nechať zodpovednosť za nápravu na iných.
      

Suzuki, ktorý viedol spoločnosť takmer štyri desaťročia, priznal, že v posledných rokoch bolo pre neho stále ťažšie mať pod kontrolou všetky aktivity firmy. Podľa neho aj tento fakt mohol prispieť k najnovšiemu incidentu. Odchod z funkcie oznámil aj výkonný viceprezident Osamu Honda, ktorý prevzal zodpovednosť za tím v oblasti výskumu a vývoja. Spoločnosť následne oznámila, že členovia správnej rady vyberú nového výkonného riaditeľa 29. júna na výročnom stretnutí akcionárov, pričom novým šéfom bude niektorý z členov rady.
      

Štvrtá najväčšia japonská automobilka v máji priznala, že pri viacerých modeloch áut už od roku 2010 používala nevhodné metódy testovania spotreby paliva. Úrady následne minulý týždeň uskutočnili v centrále firmy raziu. Rovnakú raziu pre nesprávne testovacie metódy pri spotrebe paliva uskutočnili úrady v apríli, a to v priestoroch automobilky Mitsubishi. Tá priznala, že už od začiatku 90. rokov minulého storočia používala testy, ktoré neboli v súlade s japonskými predpismi.
 

Inzercia

Odporúčame

Vodca britských euroskeptikov demonštratívne odišiel z plenárneho zasadnutia

Vodca britských euroskeptikov demonštratívne odišiel z plenárneho zasadnutia

Britský europoslanec Nigel Farage, ktorý je šéfom Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP), opustil dnes demonštratívnym spôsobom plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu s poukázaním na blížiace sa referendum o vystúpení jeho krajiny z Európskej únie. Upozornil pritom, že môže trvať "nejaký čas", kým sa vráti, informovala agentúra DPA.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.